„Podzimní etapa výstavy se už bude konat v novém areálu výstaviště v Kroměříži," řekla mluvčí výstaviště Hana Matulová.

Chtějí i jahodníky, které letos vymrzly

„Velmi žádané jsou jarní cibuloviny, které se budou na podzim vysazovat. Vyhledávané jsou i jahodníky, které letos vymrzly. Na nezájem si rozhodně nestěžují ani prodejci českého česneku, ať už sadbového, či určeného ke konzumaci," doplnila mluvčí.

Lidé si mohou koupit také okrasné jehličnany a dekorativní stromy a keře. Připravena je i výstava staré zemědělské techniky. Floria nabízí i zahradní nábytek, krby, zahradní grily a zahrádkářskou chemii. S jejím používáním poradí zájemcům odborníci.

„Na výstavu jezdím pravidelně, protože jsou tu věci levnější než ve velkých obchodech. Vyhovuje mi, že prodejci jsou ochotni rovnou poradit, jak se o rostliny starat, co jim svědčí a podobně," řekla Magda Lýsková, která přijela ze Starého Města u Uherského Hradiště.

U pěstitelky Eriky Meislové dnes zákazníci nejvíce kupovali zakrslé formy jehličnanů, čarovějníky. „Na jaře je velký zájem o vše, co kvete, v létě jdou dobře jehličnany," uvedla žena, která do Věžek jezdí už 12 let. Na stěhování na výstaviště v Kroměříži se těší. „Ve Věžkách je velká tradice, Kroměříž ale nabídne mnohem modernější prostory i zázemí. Věřím, že klienti si nás najdou všude," řekla Meislová.

Letní Floria se ve Věžkách koná do 12. srpna, od pátku si budou moci návštěvníci prohlédnout kromě zeleně i hospodářská zvířata – holuby, králíky, ovce, kozy či drůbež. Už druhým rokem bude volen králík Moravy, a to odborníky i návštěvníky.

Podzimní Floria se na novém výstavišti v Kroměříži bude konat od 4. do 7. října. Završí letošní 36. ročník těchto oblíbených a desetitisíci lidí navštěvovaných akcí. Důvodem přesunu jsou nevyhovující prostory ve Věžkách, kde je nedostatek míst pro parkování, špatný průchod k prodejním místům a nevyhovující zázemí. Lidé se třeba neměli kam schovat za deště.