„Neznámý řidič v dosud nezjištěném vozidle jedoucí pravděpodobně ve směru od Střílek ke křižovatce s hlavním silničním tahem I/50 Brno – Uherské Hradiště srazil dva chodce ve věku sedmapadesát a čtyřicet let," konstatovala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Muži šli podle ní směrem na Střílky, řidič po střetu z místa nehody ujel. „Starší z mužů byl po nárazu odhozen do pravého příkopu, mladší na levou část vozovky, kde zůstal ležet na zemi. Oba při tom utrpěli těžká zranění," potvrdila mluvčí. Muže ležícího na silnici navíc po chvíli přejel ještě třiačtyřicetiletý řidič Škody Felicia. „Policisté u něj vyloučili požití alkoholu dechovou zkouškou, mladšího z mužů záchranáři převezli do nemocnice v Olomouci, staršího pak do Brna," dodala Simona Kyšnerová.

Dopravní policisté celou událostí stále vyšetřují, neznámý řidič má s největší pravděpodobností zjevně poškozenou přední část auta.

„V souvislosti s tímto případem proto hledáme svědky. Přivítáme jakékoliv informace jak k samotné nehodě, tak k neznámému řidiči či vozidlu, ve kterém se pohyboval. Lidé nám mohou zavolat na bezplatnou linku 158 nebo na telefonní číslo 724 273 061," uzavřela policejní mluvčí.

Šok neomlouvá. Ujet prostě nesmíteLeknutí, možná i šok, pocit strachu a bezmoci. To všechno se nejspíš může honit hlavou řidiči, který na silnici, třeba i vinou pouhé vteřinové nepozornosti, srazí chodce nebo jakkoli jinak způsobí vážnou dopravní nehodu.
Přesto by prvním instinktem mělo být jediné: zastavit a podívat se, zda lidé nepotřebují pomoc. Není pravděpodobné, že by si aktér nešťastné havárie u Střílek nevšiml, co se stalo, jakkoli to bylo v noci. O to přísnější by měl být soud, až mu bude vyměřovat trest. Pokud se ho ovšem samozřejmě podaří vypátrat…

Související U Střílek srazilo auto dva chodce, skončili v nemocnici