Kostelec u Kyjova připravil nejen pro své hosty z Kostelců bohatý třídenní program. „U nás je čtyřiadvacet Kostelců včetně jednoho slovenského Kostolca. Máme tady zástupce ze třinácti Kostelců, tedy jestli nás ještě někdo na poslední chvíli nepřekvapí,“ sdělil za organizátory obecní zastupitel v Kostelci u Kyjova Pavel Borkovec.

Připomněl, že akci předcházely několikaměsíční přípravy. „Zapojily se všechny spolky v naší obci a také další lidi, za což jsme rádi. Čeká se zhruba pět set přespolních, náš Kostelec bude žít,“ řekl Borkovec.

close Setkání Kostelců z České republiky a Slovenska tento rok hostí Kostelec u Kyjova. info Zdroj: Deník/Petr Turek zoom_in Setkání Kostelců z České republiky a Slovenska tento rok hostí Kostelec u Kyjova.

Kostelec u Kyjova se mimo jiné stal jihomoravskou Vesnicí roku 2022. Jak doplnil místostarosta Vladimír Šimeček pro příchozí je připraveno přibližně patnáct stanovišť, kde se bude něco dít. Setkání Kostelců zřejmě nejvíce proměnilo náves, kde je i hlavní pódium.

Právě tam směřoval také průvod, v němž zavlály i slovenské vlajky. „Líbí se nám tady, je to perfektní a těšíme se na další programy. Přijelo nás autobusem pětadvacet,“ přiblížil své dojmy Vladimír Michalík z jediného slovenského Kostolca.

Ten stihl společně s kamarády navštívit během své cyklovýpravy Petr Hakl ze středočeského Kostelce nad Černými lesy. Teprve ze Slovenska pak vyrazili do Kostelce u Kyjova. Kratší cestu měla delegace z Kostelce na Hané. „V Kostelci u Kyjova se mi líbí, je to krásná vesnička. Je tady příjemné prostředí. Za nás jednička,“ řekl Ladislav Hynek, starosta třítisícového města, které se dočká pořádání Setkání Kostelců v příštím roce.

Zároveň připomněl, že právě Kostelec na Hané se stal první vítězem fotbalového turnaje Kostelců. Tato tradice pokračovala od sobotního rána i u Kyjova.

Účastníci 32. setkání Kostelců v Kostelci u Kyjova

  • Kostelec u Kyjova, Kostelec na Hané, Červený Kostelec, Horní Kostelec, Kostelec u Stříbra, Kostelec u Zlína, Kostelec nad Labem, Kostelec nad Orlicí, Kostelec u Heřmanova Městce, Kostelec u Holešova, Kostelec u Jihlavy, Kostolec ze Slovenska, Kostelec nad Černými lesy