Podle jednatele Termálních lázní Velké Losiny Martina Plachého je návštěvnost areálu zatím mnohem menší než bývá v červnu v tuto dobu za normální situace. Každý den se ale zvyšuje.

„Doufáme, že víkend by se už mohl blížit normálu,“ poznamenal.

Rostoucí zájem potvrdila i manažerka marketingu Termálů Losiny Klára Schwarzerová.

„Myslím, že si lidé kvůli návštěvě termálů brali i dovolenou. V sobotu očekáváme plnou kapacitu, kvůli vládním omezením ji musíme mít o polovinu sníženou. Velký zájem je o denní apartmány, kde lidé mají vlastní sociální zázemí. Bohužel jsou jen čtyři, a proto jsou hodně vytížené,“ sdělila manažerka marketingu Termálů Losiny Klára Schwarzerová.

Termály aktuálně dokončují opravu venkovního dětského bazénku. Usilovně pracují i na online rezervačním systému, o nějž je mezi lidmi velká poptávka. Mimo provoz je wellness část termálů.

„Museli bychom mít sníženou kapacitu na třicet procent a fungovat by mohla jen finská sauna,“ objasnila Klára Schwarzerová.Pro vstup do termálů musí lidé vyplnit čestné prohlášení, že splňují podmínky stanovené ministerstvem zdravotnictví.

„Stačí nám čestné prohlášení, že návštěvníci prodělali covid, mají jeden z testů nebo jsou očkovaní. Prohlášení si mohou stáhnout na webu nebo jsou nachystaná na recepci. Příslušné potvrzení by každopádně měli mít s sebou pro případ kontroly z hygieny nebo policie,“ dodala Klára Schwarzerová.