Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zločiny a soudy

AKTUALIZOVÁNO
4.1.2017

VIDEO: Na přepadení benzinky v Napajedlích se vyzbrojil sekerou

Napajedla – Obrovský šok zažila na Silvestra prodavačka z benzinky v centru Napajedel. Krátce po 16. hodině sem se sekyrou v ruce přišel loupit teprve dvacetiletý mladík. Počínal si velmi suverénně. Pohrozil ženě, že sekyru použije, když mu nevydá hotovost z pokladny.

2.1.2017

Na Nový rok vykradli v Hradišti Galerii Sova. Zmizely obrazy Zdeňka Červinky

Uherské Hradiště – Tři díla dnes již zesnulého hradišťského výtvarníka Zdeňka Targuse Červinky, který proslul jako malířský mistr šerosvitu, odcizili v noci 1. ledna neznámí pachatelé z Galerie Sova sídlící v Uherském Hradišti. Majitel galerie Leoš Filipi veřejnosti za poskytnutí informací, které povedou k nalezení obrazů, nabízí finanční odměnu.

31.12.2016

Kácení stromů zahájili bobři, jejich práci dokončili hasiči

Zlín - Standardně nestandardní tak nazývají hasiči svůj čtvrteční zásah ve Zlíně na Vršavě. V této místní části byli požádáni o odstranění stromů hrozících pádem. Pro hasiče rutina.

29.12.2016

Anonym hrozil bombou na Jižních svazích, desítky lidí evakuovali

Zlín – Evakuaci zhruba 40 osob ze „šmoulího městečka" na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně, si vyžádal noční anonymní telefonát o uložení bomby v některém z mnoha objektů, které se na tomto místě nacházejí.

28.12.2016

Pohřešovaný senior se vrátil po deseti dnech domů

Zlínsko – Osmašedesátiletého muže, který obývá jeden z pokojů v Domově s pečovatelskou službou v jedné z obcí na Zlínsku, hledali v úterý policisté z Vizovic. Pracovnice Obecního úřadu jedné z obcí na Zlínsku totiž oznámila, že už déle než týden sousedé neviděli muže vycházet.

27.12.2016

U Veselé našli tělo mrtvého muže

Veselá – Tělo mrtvého muže, našel náhodný kolemjdoucí nedaleko obce Veselá na Zlínsku 26. prosince krátce po desáté hodině dopoledne.

AKTUALIZOVÁNO
25.12.2016

Bočním sklem prolétl dovnitř autobusu ve Zlíně velký kámen

Zlín – Otrokovice Vandalský útok, který mohl mít za určitých okolností i tragické následky, se odehrál v pátek 23. prosince před sedmou hodinou ranní v nejrušnějším centru Zlína. Autobus linky č. 38 vyjel ze zastávky Školní a zařadil se ve Štefánikově ulici do prostředního jízdního pruhu, aby z něj na křižovatce odbočil vlevo do ulice Osvoboditelů.

AKTUALIZOVÁNO
20.12.2016

Petru Kvitovou přepadli v bytě v Prostějově. Po útoku má poraněnou ruku

Prostějov – Dvojnásobná vítězka Wimbledonu Petra Kvitová byla v úterý ráno ve svém prostějovském bytě přepadena. Dosud neznámý útočník se do jejího bytu dostal zřejmě pod falešnou záminkou odpočtu elektrické energie, při potyčce vytáhl nůž a šestadvacetiletou tenistku pořezal na levé ruce, kde drží raketu.

19.12.2016

Ředitelka školky nadýchala 1,5 promile

Zlín - Ředitelka malenovické školky D. B. nadýchala v deset hodin dopoledne jedno a půl promile. Kontrolu na ni poslal v listopadu podle radnice anonym. Město jako zřizovatel MŠ Milíčova vyhlásilo na post ředitele nové výběrové řízení, za bývalou ředitelkou ale stojí. „Byla to výborná manažerka," komentuje radní Kateřina Francová.

16.12.2016

Na revizora hodil láhev, pak ho napadl

Otrokovice - Na revizora v městské hromadné dopravě v Otrokovicích ve čtvrtek zaútočil jeden z cestujících, kterého kontrolor přistihl, že jede načerno. Cestoval krátce po obědě trolejbusem.

15.12.2016

Mám nové důkazy, tvrdí Rejžková. Věří, že Kramného dostanou z Mírova

Zlín - Petr Kramný má podle pravomocného rozhodnutí soudu strávit za vraždu své manželky a dcery na dovolené v Egyptě v létě 2013 osmadvacet let ve vězení. Svůj trest nastoupil do nejtěžšího žaláře v České republice Mírova. Za zdmi mírovské věznice žije i doživotně odsouzený Jiří Kájínek nebo dlouholetý odsouzený vězeň Jaroslav Barták, přezdívaný „doktor čuně".

14.12.2016

Potvrzeno: areál ve Vrběticích čeká definitivní vyklizení

Region - Ve Vrběticích se schyluje ke slibovanému vyklizení muničního areálu.

14.12.2016

Velké téma Zlína: Olina. Může ublížit?

Zlín - Je Oldřiška Golhová, alias Olina ze Zlína, nebezpečná, nebo jde přece jen o výtržnosti, o kterých si dotyčná myslí, že jsou vtipné? Jsou obyvatelé Zlína chráněni před výpady ženy, která dokáže zničehonic napadnout kolemjdoucího nebo prodavačky v obchodech a v prostředcích MHD hulákat? Vykřikovat vulgarismy i před seniory a dětmi a svlékat se na veřejnosti a vždy pod vlivem alkoholu?

8.12.2016

Šťastné a veselé? I když jsou kradené

Zlínsko - „Saně tažené sobem, krásná led instalace, kterou jsme měli na zahradě a měli z ní velkou radost. Jenže za dva dny bylo vše pryč a nám zbyly oči pro pláč," svěřila se Zdenka Krtišková ze Zlína.

7.12.2016

Kdosi obtěžoval na Svazích ženu. Strážníci i policisté radí volat o pomoc

Zlín - „Ženy, buďte opatrné a nechoďte samotné raději ani na záchod," varuje ostatní ze Zlína mladá žena pod přezdívkou Tery Be. Na Jižních Svazích obtěžoval v podvečer její kamarádku neznámý muž.

7.12.2016

Vraždu čtyřletého chlapce objasní posudky znalců

Kašava - Dva měsíce po ubodání čtyřletého chlapce v obci Kašava na Zlínsku policie případ stále vyšetřuje. I když otec dítěte, který byl z činu podezřelý, zemřel později v nemocnici. „Vyšetřování vraždy v Kašavě pokračuje, případ odložen nebyl," uvedla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

6.12.2016

Pyrotechnici se ve Vrběticích dostali do centra exploze skladu 16

Vlachovice-Vrbětice - Speciálně vytvořená skupina pro činnost v epicentru se ve středu dostala přímo do centra exploze, skladu číslo 16 ve Vrběticích na Zlínsku. Poprvé po dvou letech od výbuchů tamních muničních skladů tak vstoupili do objektu, který byl v samém centru explozí.

2.12.2016

Opilý řidič na Zlínsku vláčel policistu několik metrů po komunikaci

Bratřejov – Až dvanáct let vězení hrozí třicetiletému řidiči ze Zlínska, který v obci Bratřejov 30. listopadu útočil svým vozidlem na policistu. Podle policie, agresivita některých řidičů stoupá.

29.11.2016

Podnikatel Zaremba nastoupil trest. Teď mu hrozí, že se ještě prodlouží

Region – Daňové podvody. Některé z nich probíhají na stále stejném principu. Firmy předstírají obchody například s kovy nakoupenými v Evropě přes slovenské obchodní partnery zpět do Česka. Ve skutečnosti však materiál na Slovensko nejde. Za tyto odhalené podvody v případě neodvedení daňové povinnosti skončili za mřížemi mnozí „podnikatelé". Stejně jako Miroslav Zaremba, bývalý předseda představenstva zlínské společnosti ZAREMBA Stav Group SE a mecenáš zlínského hokeje.

AKTUALIZOVÁNO
28.11.2016

Spolupracovník Březiny o Čanigovi, Sedlaříkovi a Nagyovi: Byli to bílí koně

Zlín – Jeden milion korun dával na stůl v září 2012 krátce po vypuknutí metanolové aféry před novináři Pavel Čaniga jako jednatel Likérky Drak tomu, kdo odhalí původce jedovatého alkoholu.

26.11.2016

Zasadil muži šest ran nožem. Soud mu dal deset let

Zlín, Uherské Hradiště - Rozsudkem, sliby, poučením i emocemi skončilo v pátek hlavní líčení se čtyřiadvacetiletým obžalovaným Martinem Petruchou z Uherského Hradiště. Soud jej uznal vinným ze zločinu vraždy ve stadiu pokusu. V březnu letošního roku měl v baru v Uherském Hradišti pobodat poškozeného Milana S.

24.11.2016

Uznávaný soudní znalec musel sám u soudu čelit obvinění

Zlín – Soudní znalec v oboru zdravotnictví, odvětví chirurgie Jan Hemza z Brna stanul u Okresního soudu ve Zlíně. Obžaloba jej vinila z křivé výpovědi a z provedení nepravdivého posudku. Znalec Jan Hemza si však ve čtvrtek vyslechl zprošťující verdikt. Ten zatím není pravomocný, státní zástupce Jan Zubek se proti rozhodnutí ihned odvolal.

24.11.2016

Chtěl svádět studenty k nemravnostem, má si odsedět 5,5 let

Zlín – Tvrdil, že má psychické a finanční problémy a nedovede se vyrovnat se životem. Přesto u soudu vyplynulo, že se jedná v minulosti o již 18krát trestaného recidivistu. Osmatřicetiletému Kamilu Polínkovi z Otrokovic slušně zaplnila majetková trestná činnost jeho rejstřík.

24.11.2016

Policisté prověřovali nejen cizince

Zlín - „Co se tam děje? Proč je u těch ubytoven tolik policistů? Hledají někoho?" Takové otázky napadají krátce po 13. hodině ve středu kolemjdoucí na třídě Tomáše Bati ve Zlíně, jen kousek od krajské nemocnice. O žádnou senzaci se ale nejedná. Policisté ze zlínské cizinecké policie společně s psovodem a kriminalisty právě začínají jednu z preventivních kontrol, které se ve středu provádí po celém Zlínském kraji.

24.11.2016

Taxikář zachránil ženě celoživotní úspory

Zlínsko – Zlínští kriminalisté řeší od včerejšího odpoledne další případ podvodníka, který se pokusil od starší ženy vylákat finanční hotovost. „Případ začal tím, že seniorce do jejího bytu zavolal neznámý muž. Ten se vydával za jejího bratrance a požádal ženu o půjčení devadesáti tisíc korun. Žena volajícímu uvěřila a slíbila, že mu peníze nachystá," objasňuje případ tisková mluvčí policie Lucie Javoříková.

24.11.2016

Sedmiletá holčička hlídala malé sourozence. Matka se opíjela v herně

Zlín – Chování, které je z pohledu normálního rodiče naprosto nepochopitelné, předvedla ve středu 23. listopadu 2016 v noci 34letá žena ze Zlína. Na začátku celé události však stál pes, který se několik hodin nacházel v uzamčeném autě. Teprve sedmileté holčičce zanechala opilá matka ke hlídání čtyřletého a dvouletého sourozence. Sama se mezitím bavila v herně.

AKTUALIZOVÁNO
22.11.2016

Při opravě kostela tragicky zahynul muž, zavalil jej kamenný kvádr

Míškovice – Velké neštěstí zasáhlo obce Míškovice a Hostišovou. Při opravě kamenného kříže na zdi míškovického kostela, zemřel tragicky v pondělí dopoledne šestašedesátiletý kameník Jiří Karlík z Hostišové. Pod křížem se uvolnil několikametrákový kvádr, který jej zavalil. I přes veškerou snahu mu pomoci, na místě zemřel.

21.11.2016

Sex, drogy a smrtelná choroba. Krajský zlínský soud řešil případ šíření viru HIV

Zlín, Region – Nestává se tak často, aby senát krajského soudu ve Zlíně řešil případ vědomého šíření viru HIV. Přesto před ním v pondělí stanul třiapadesátiletý Pavel Sousedík z Vizovic. Čelí obžalobě ze zločinu těžkého ublížení na zdraví a šíření nakažlivé lidské nemoci. „V případě prokázání viny mu hrozí až dvanáctiletý trest odnětí svobody," uvedl na adresu obžalovaného státní zástupce Leo Foltýn.

16.11.2016

O Radku Březinovi rozhodne vrchní soud. Kdy, zatím neví

Region - Tvrdil, že má „dobré vztahy" se zlínskou kriminálkou a že mu nic nehrozí. Přesto jej na konci října roku 2012 policie zatkla. Našla ho schovaného v pilinách v jeho hotelu ve Zlíně-Kostelci. Celým Českem v té době otřásala metanolová aféra, která si nakonec vyžádala padesátku obětí. A Radek Březina byl největším nelegálním obchodníkem s lihem u nás. Dokonce si vysloužil i přezdívku lihový boss.

16.11.2016

Schizofrenikovi za vydloubnuté oko vyměřili čtyři roky: věděl, co dělá

Kroměříž – Třiatřicetiletému Jiřímu H. z Otrokovic hrozilo za těžké ublížení na zdraví, že stráví ve vězení osm let. Podle obžaloby měl v psychiatrické léčebně v Kroměříži napadnout spolupacienta a připravit jej o oko. V úterý Jiřího H. Okresní soud v Kroměříži poslal do vězení na 4 roky. Také má zaplatit náhradu škody ve výši 70 tisíc.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení