„Krátce před půl pátou se na tísňovou linku 156 obrátil 22letý muž z okresu Zlín. Ten uvedl, že byl verbálně i fyzicky napaden ze strany neznámého muže. K místu incidentu tak vzápětí spěchaly dvě nejbližší motorizované hlídky,“ nastínil zástupce ředitele MP Zlín Pavel Janík.

Po příjezdu podle Janíka strážníci spatřili v blízkém parku volajícího, kterého pronásledoval druhý muž.

„Ten se po spatření hlídky sice zastavil, ale na adresu pronásledovaného křičel výhrůžky a urážky nejhrubšího kalibru,“ popsal zástupce ředitele MP Zlín.

Ilustrační foto.
VIDEO: Stačil okamžik a mohlo dojít k tragédii. Řidič ohrozil dvě vozidla

Hlídka zjistila, že se jedná o 38letého muže z okresu Zlín, kterému v organizmu koluje na 1,7 promile alkoholu.

„Poškozený strážníkům sdělil, že jej dotyčný nejprve obtěžoval. Když se poté proti takovému jednání ohradil, došlo k nárůstu agresivního chování, které vyvrcholilo dvěma údery do hlavy. Následně se měl útočník také pohybovat ve vozovce, kde na něj troubila auta, a pokřikovat na další kolemjdoucí. Podnapilý muž k celé věci uvedl, že nikomu fyzicky neublížil, oba to mysleli dobře a jen se neshodli,“ přiblížil netradiční incident Pavel Janík.

Podezřením z přestupku proti občanskému soužití se bude nyní zabývat správní orgán. V případě prokázání viny hrozí agresivnímu muži pokuta až do výše dvacet tisíc korun.