„Soud bude odročen. Matka se stání snaží neustále oddalovat,“ uvedl otec trojčat František Pekař. Jedním z důvodů, proč se stání nemůže konat, je její údajná neznalost anglického jazyka a nedostatek financí. Přitom matka trojčat žije se svým přítelem v Anglii už delší dobu.

„Už když jsme se rozváděli, tvrdila, že tam chce děti vzít. Prý jim poskytne skvělé zázemí,“ sdělil již dříve Deníku František Pekař.

Přestože ještě donedávna otec doufal, že se svými dětmi bude spolu už o Vánocích, teď se jeho naděje zase zmenšily.

„Musím tedy opět počkat, než bude stanovený nový termín a kdy bude, to skutečně nedovedu odhadnout. Nevím, jak rychle pracují anglické soudy,“ konstatoval Pekař.

Se svými dětmi ale už je v kontaktu.

„Exmanželka má nařízené, aby mi děti pravidelně volaly. Takže aspoň už teď vím, že jsou v pořádku a že tam chodí do školy,“ sdělil otec trojčat.

Zlínská policie již požádala britskou stranu, aby vyslechla Janu Pekařovou. Zatím se tak ale nestalo.

„Prozatím tedy ani není jasné, zda ženu obviníme z nějakého trestného činu,“ sdělila zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Podobný případ se stal i letos v dubnu ve Zlíně. Iveta Marelová tehdy nevrátila otci pětiletou Terezku Konečnou. Policie po obou vyhlásila pátrání. Nakonec našla matku i její dítě ve švýcarském Curychu. Matka nakonec souhlasila, že dívku vychová otec.

Podle policejní mluvčí Bartíkové se tyto případy poslední dobou objevují dost často.

„Je to ale především o tom, že se rodiče nedokážou domluvit a řeší to přes své děti,“ konstatovala mluvčí.