Pětatřicet policistů proto okamžitě vyrazilo prověřit dvanáct nemocničních zařízení v celém Zlínském kraji. Do povětří naštěstí žádná nevyletěla, bombu policisté nikde nenašli.

Policisté se do prohlídky pustili na některých místech spolu s městskými strážníky, ale také s personálem jednotlivých léčeben. „Kontrola běžný chod LDN ve Zlíně zatím nijak nenarušila," informovala stručně mluvčí krajské Baťovy nemocnice Karla Havlíková a odkázala Deník výhradně na policii. Stejně tak primář oddělení Milan Forejtar.

V Uherském Hradišti trvala celá akce asi půl hodiny a obešla se bez evakuace. „Pacientů se událost vůbec nijak nedotkla. Evakuace by nastala pouze v případě, že by anonym jmenoval přímo naše zařízení," informovala mluvčí Uherskohradišťské nemocnice Dana Lipovská s tím, že za poslední rok jde o jediný incident podobného druhu.

Zlínští kriminalisté zjišťují, kdo stojí za výhružným telefonátem a kdo je podezřelý ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy. „Prozatím neznámému pachateli bude po odhalení ze zákona hrozit až tříleté vězení," zmínil policejní mluvčí Aleš Mergental.