Jak se celá tragédie udála, není zatím zcela jasné. Policisté totiž ještě včera odpoledne neměli ukončeno vyšetřování. Podle dostupných informací ale řidič passatu začal předjíždět další auto, které jej vytlačilo mimo silnici. „Auto narazilo do stromu, od nějž se odrazilo zpět na cestu, kde se převrátilo a zůstalo ležet na střeše,“ informoval asistent vsetínského policejního ředitele Ivo Zgarba.

K nehodě byli přivoláni hasiči z Rožnova pod Radhoštěm i z Valašského Meziříčí. „Ještě před jejich příjezdem pomáhala u havárie zdravotní sestra, která v té době náhodou projížděla kolem,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.Těžce zraněná těhotná žena ležela na silnici vedle havarovaného auta, muže nalezli v převráceném autě na zadním sedadle. Po prvotním ošetření jej zdravotníci dopravili do nemocnice ve Valašském Meziříčí, odkud byl převezen do nemocnice v Hranicích na Moravě. Jeho stav je vážný.

„Těhotná manželka měla rovněž vážná vícečetná poranění. Přivolaným vrtulníkem musela být dopravena do Fakultní nemocnice v Ostravě-­Porubě. Její stav je kritický,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Petr Olšan. Nehoda se stala jenom tři dny poté, co v sousední Horní Bečvě zemřeli v korytě potoka tři mladí lidé ze Slovenska, kteří v osobním autě cestovali za prací.