Potvrdila to mluvčí policie vUherském Hradišti Jitka Zámečníková. „Poté, co žena, obsluhující čerpací stanici maskovanému pachateli pod pohrůžkou použití střelné zbraně vydala hotovost ve výši 139tisíc korun, zavřel ji do jedné zmístností objektu a utekl,“ přiblížila dramatickou situaci mluvčí, podle níž se sobotní a říjnové přepadení vBánově odehrály vpodvečer a vždy byli násilníci maskovaní. Tím však vzájemná podobnost končí. Zatímco před dvěma měsíci si ztéže benzinky lupič odnesl bezmála 27tisíc korun, vsobotu to bylo už 139tisíc.

Při říjnovém přepadení měl muž kolem ruky omotanou igelitku, před třemi dny již hrozil zbraní a prodavačku zavřel do jedné zmístností. Čeho se však zásadním způsobem loupeže zatím nedotkly, to je podle bánovského starosty Zbyňka Krále všední život vobci. „Odruhé loupeži se dozvídám až od vás,“ odpověděl Král včera poněkud překvapeně na dotaz redaktora Deníku.

„Benzínka stojí mimo obec a čerpací stanice je soukromá,“ doplnil starosta a dodal, že Bánovští obecní policii nemají.

Na sklonku loňského roku na Slovácku loupil čtyřicetiletý muž, shodou okolností pocházející právě zBánova. Ten při svých přepadeních nezapomněl vlistopadu 2006ani na benzínku vmístě svého bydliště. Mimo jiné se jeho obětí staly dvakrát čerpací stanice vDrslavicích či sázkové kanceláře vUherském Ostrohu, Kunovicích a Starém Městě.

Letos policisté vokrese Uherské Hradiště vyšetřovali celkem osmadvacet loupeží včetně pouličních přepadení.