"Dvaatřicetiletý barman vpondělí nad ránem oznámil na linku tísňového volání, že ho napadl a oloupil neznámý člověk,“ popsala mluvčí zlínských policistů Jana Bartíková.

Incident se prý stal kolem druhé hodiny ráno, když vynášel odpadky. Neznámý muž ho měl několikrát udeřit do hlavy a těla, až upadl do bezvědomí. Když se zněj kolem páté hodiny ráno probral, zjistil, že mu pachatel ukradl číšnický flek, ve kterém byly čtyři tisíce korun. „Policisté tuto výpověď na místě prověřovali a vzhledem ktomu, že zjistili nesrovnalosti, vyslechli barmana znovu. Ten se nakonec přiznal, že si loupežné přepadení vymyslel,“ popsala Bartíková. Podle výpovědi šel muž po práci do herny, kde celou tržbu prohrál na hracích automatech.

Mluvčí dodala, že napřed vypadalo barmanovo tvrzení věrohodně. Byl totiž zraněný po pádu na schodech. „Proto jsme jeho původní výpověď onapadení brali jako pravděpodobnou a pracovali sní. Poté, co jsme zjistili pravdu, se barman omluvil a litoval toho, že policisty zatěžoval,“ zmínila Bartíková.

Lidé si podle ní podobné příběhy vymýšlejí poměrně často. Většinou, když se bojí přiznat, že se svěřenými penězi naložili jinak, než měli. „Letos jsme vymyšlených loupeží vyšetřovali asi deset. Tito lidé se pak sami stávají pachateli podezřelými ztrestného činu poškozování cizích práv,“ dodala mluvčí. Podle trestního zákona mohou být potrestání pokutou nebo až dvouletým vězením.