„Jen za letošek se s ním strážníci Městské policie Zlín setkali ve více než 100 případech, kdy obtěžoval své okolí nebo se dopouštěl jiného protiprávního jednání,“ sdělil na úvod mluvčí zlínské městské policie Pavel Janík.

Nejinak tomu bylo i v sobotu 4. listopadu ve večerních hodinách.

„Čtvrthodinu po osmé tak vyjížděla hlídka MP Zlín k ležícímu muži, který se nacházel u stanoviště vozidel taxislužby v centru Zlína. Po příjezdu pak strážníci zjistili, že se jedná o „starého známého“, jemuž v organizmu koluje bezmála tři promile alkoholu.

Ilustrační foto
Policejní psovodi při tréninku u obchodního centra ve Zlíně zadrželi dva zloděje

Dotyčný nebyl schopen kontrolovat své chování a pobyt, natož pak pohyb, ve vzpřímeném postoji byl naprosto nad jeho aktuální síly. Strážníkům přesto neopomněl sdělit, že být na ulici a ožírat se ho baví,“ popsal Pavel Janík s tím, že zdravotničtí záchranáři následně provedli vyšetření, zda jeho stav není zapříčiněn nějakou jinou zdravotní indispozicí.

„Nebyl, a proto ho hlídka MP Zlín transportovala k vystřízlivění do kroměřížské záchytné stanice,“ uvedl mluvčí.

„Za přestupek proti veřejnému pořádku nyní dotyčnému hrozí teoretická pokuta. Teoretická proto, že ji nemajetný muž stejně nikdy neuhradí. Je přitom jen otázkou několika dalších hodin maximálně dní, kdy se s ním strážníci opět setkají,“ uzavřel Pavel Janík.