Bití, ponižování a vulgární nadávky byly poměrně častým jevem v rodině Milana Minaříka z Kroměříže. Devětačtyřicetiletý muž takto týral svou starou matku Miladu, která na něj dokonce několikrát přivolala městské strážníky.

Celý případ nakonec skončil u kroměřížského okresního soudu, odkud Minařík odešel s podmínkou. K násilí docházelo v bývalém hotelu Oskol Ke všem incidentům docházelo podle svědků loni v budově bývalého hotelu Oskol, kde pětasedmdesátiletá žena žije. Sama matka obžalovaného před soudem při výslechu přiznala, že ji syn několikrát uhodil pěstí, držel ji pod krkem a nadával jí.

„Také svědci potvrdili kopání do dveří jejího bytu, přes zeď slyšeli i vulgární nadávky. Milan Minařík se navíc takto hrubě choval k matce, která na něm byla závislá,“ podotkla ve své závěrečné řeči náměstkyně okresního státního zástupce Jana Kranzová. Viděla modřiny, slyšela nadávky Slovní útoky před soudem potvrdila Jana Tománková, která o starou paní pečovala. „Když jsem k ní přišla, měla na sobě modřiny. Nikdy jsem ale neviděla, že by ji pan Minařík uhodil, vulgární přede mnou ale několikrát byl,“ popsala svědkyně Tománková.

U soudu nebyl tyran poprvé Také proto státní zástupkyně Kranzová navrhla pro Minaříka tříletý trest odnětí svobody s odkladem na pět let a nechala na soudu, aby zvážil dohled probačního úředníka. Podle Kranzové totiž skutečně v uvedené době docházelo k týrání svěřené osoby a obžalovanému nepomohlo ani to, že se matka snažila problémy minimalizovat.

K podmínce nakonec přistoupil také tříčlenný senát. „Ačkoli se tady s panem Minaříkem nevidíme poprvé, je třeba k němu přistupovat jako k bezúhonnému, protože se dosud vždy ve zkušební době osvědčil. Přesto je odsouzeníhodné, že se takového násilí dopouštěl na své matce. Člověk s jeho ročníkem narození by už měl nad věcmi přemýšlet,“ upozornil předseda senátu Petr Marák.

Práva na odvolání se vzdali Milan Minařík si nakonec vysloužil výchovný dvouletý trest odnětí svobody s podmínečným odkladem na tři roky. Obě strany se nakonec vzdaly práva na odvolání a rozsudek tak nabyl právní moci.