„Dva napadení muži si vzali jako posilu třetího a na své útočníky si počkali před místní diskotékou. Zatím co jeden ze dvojice mužů před násilníky utekl, druhý na ně zaútočil sám,“ popsala mluvčí krajské policie Jana Bartíková. Jednoho z připravených mužů onen bojovník uhodil pivní lahví do brady.

„Pak se na něj ale trojice vrhla, zbila ho gumovými obušky a kopali ho do obličeje. Způsobili mu zranění, která museli ošetřit lékaři ve zlínské nemocnici,“ dodala Bartíková.

Z trestného činu výtržnictví je podezřelých všech pět mužů. Jde o cizince dvou národností ve věku od jednadvaceti do dvaačtyřiceti let.

„Je těžké říct, co bylo hlavním jablkem sváru. Každá strana mluví o provokaci té druhé. Dva národy se ale prý nemají příliš v lásce, protože jeden je v Evropské unii a má lepší postavení ve společnosti než ten druhý a svou nenávist si dávají občas najevo,“ podotkla mluvčí. Tentokrát byly podle policistů spouštěčem pravděpodobně konverzace druhu: „Tvá partnerka je tlustá,“ kterou pronesl jeden z mužů, a druhý to oplatil větou pronesenou směrem k jeho přítelkyni: „Tvůj přítel je ženatý a má dítě, měla bys to vědět.“

Za výtržnictví hrozí mužům až dvouleté vězení.