Tento týden v úterý tam došlo zde totiž k hromadné rvačce. Práci tak zde měli i zdravotní záchranáři.

Podle slov zástupce ředitele MP Zlín Pavla Janíka, dorazili strážníci místo události po oznámení na tísňovou linku.

„Na místě zjistili, že se v blízkosti dětského hřiště nachází větší skupinka mladých mužů, z nichž bylo následně ztotožněno osm přítomných ve věku 18 – 28 let, hlavním aktérem celého incidentu pak byl s největší pravděpodobností 19letý muž z Brna, který verbálně napadal 23letého muže z Valašských Klobouk,“ přiblížil Pavel Janík.

Podle něj když se jej zastali jeho kamarádi, mělo dojít na provolávání hesel s rasovou nesnášenlivostí a situace vygradovala v okamžiku, kdy agresor poškozenému „típl“ o bradu hořící nedopalek cigarety.

Poté se již strhla avizovaná mela.

„Strážníci zjistili, že agresorovi koluje v organizmu přes 2 promile alkoholu a taktéž jeho verze incidentu se v zásadě shodovala s verzí napadeného i ostatních přítomných z táborů obou mužů. S ohledem na zjištěné skutečnosti strážníci pojali podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a založení, podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka.,“ doplnil zástupce MP Zlín.

Podle informací Pavla Janíka strážníci proto omezili na osobní svobodě a předali jej k dalšímu šetření kolegům z republikové policie.

Kromě strážníků a policistů na místě zasahovala také zdravotnická záchranná služba, která ošetřila drobná poranění účastníků potyčky.