„Sedmaosmdesátiletá seniorka návštěvu pustila do kuchyně, aby jí nakreslila plánek cesty. S cizí blondýnou si ještě chvíli vyprávěly. Neznámá pak chtěla po seniorce sklenku vody,“ popsal mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Důchodkyně pak musela na pár minut odejít z místnosti, čehož zlodějka využila. Šla do ložnice a hned pod peřinami našla, co hledala. Sto šest tisíc korun. „Seniorka si ničeho nevšimla. S mladou ženou se v poklidu rozloučila,“ konstatovala mluvčí.

Když však potom přišla do ložnice, čekalo ji nemilé překvapení. Její celoživotní úspory byly pryč. „Po neznámé ženě, které hrozí dvouleté vězení, jsme ihned vyhlásili pátrání. Podle popisu seniorky má žena asi třicet let, je pohledná, vysoká a má delší blonďaté vlasy,“ sdělila Bartíková.

Policisté opět upozorňují zejména seniory, že pouštět do bytu cizí lidi je velmi riskantní, ať už se snaží do domácnosti dostat pod jakoukoliv záminkou. „Podvodníci se mohou vyptávat na cestu, nebo mohou předstírat nevolnost. Ať už je jejich scénář jakýkoliv, mohou požádat o pomoc jinde, než u osamělého člověka v jeho bytě,“ podotkla mluvčí.