Muž po večírku, kterého se zúčastnil ve Valašských Kloboukách, projížděl v pět hodin ráno obcí Brumov-Bylnice a chtěl pokračovat ve směru ke státní hranici. Nezvládl ale projet zatáčkou a narazil nejprve do dopravní značky se zrcadlem a poté do fasády rodinného domu.

close Opilý řidič v Brumově-Bylnici na Zlínsku naboural do domu. Pak majiteli vyhrožoval sekáčkem na maso. info Zdroj: Policie ČR zoom_in Sekáček na maso, kterým opilý řidič ohrožoval majitele domu.

„Majitel domu vyběhl ven, a protože viděl, že muž má nastartované vozidlo a chce ujet, otevřel mu zadní dveře a volal na něj, ať počká na policii. To řidiče rozčílilo, vylezl z auta se sekáčkem na maso v ruce, máchal s ním proti majiteli domu a křičel na něj, že ho zabije. Rodinní příslušníci majitele domu agresorovi v útoku zabránili. Po příjezdu policie muž zahodil sekáček na zem,“ popsala incident policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Dechová zkouška u řidiče ukázala hodnotu dvě promile alkoholu, ale další vyšetření a také zkoušku na přítomnost drog odmítl. „Se slovy „no comment“ odmítal také jakoukoli komunikaci s přítomnými policisty.

Kriminalisté, kteří dorazili na místo, muže zadrželi a po lékařském vyšetření převezli do policejní cely. Jeho vozidlo i sekáček na maso zajistili pro účely trestního řízení,“ sdělila mluvčí s tím, že v době havárie seděla na místě spolujezdce jednadvacetiletá žena, kterou převezli záchranáři s lehkým zraněním do nemocnice.

„Řidič vyvázl bez zranění,“ doplnila Kozumplíková. Celková škoda na vozidle, dopravní značce a rodinném domě je předběžně vyčíslena na 210 tisíc korun.

„Následující den po vystřízlivění vyjádřil řidič nad svým jednáním lítost a vysvětlil, že si od okamžiku havárie nic z toho, co se stalo, nepamatuje,“ prozradila mluvčí.

Kriminalisté muži ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a nebezpečné vyhrožování. „V případě odsouzení tak může strávit až tři roky za mřížemi,“ uzavřela Monika Kozumplíková.