Podle obžaloby měl Vavřiník svého známého nejprve bít rukou, pak do něj kopat a nakonec ho umlátit dřevěnou nohou od stolu.

Vraždu popírá

Vavřiník však popírá, že by muže zabil, a proto se odvolala proti rozsudku k Vrchnímu soudu.

„Obžalovaný žádal, aby ho soud zprostil obžaloby. Podle něj nic nenasvědčovalo tomu, že se tohoto trestného činu dopustil,“ vysvětlil mluvčí Vrchního soudu Petr Angyalossy.

Vavřiník totiž v přípravném řízení sice doznal, že měl se zemřelým mužem konflikt, ten však prý vyústil jen tím, že ho dvakrát až třikrát uhodil do tváře. Podle jeho slov měl muž převrátit stůl a upadnout na zem, kde zůstal ležet.

„Když jsem viděl, že se hýbe, šel jsem spát na hůru. Druhý den jsem slyšel zespodu bouchání a skřeky, ale nevěnoval jsem tomu pozornost a odešel pracovat do Zádveřic,“ tvrdil obžalovaný muž. Podle jeho slov se odpoledne vrátil, a aniž by svého známého viděl, odešel opět spát.

Dvakrát jsem do něj kopnul a on nereagoval

„Šel jsem se na něj podívat až v pondělí. V místnosti byl velký nepořádek a on ležel na zemi. Dvakrát jsem do něj žduchnul nohou, ale když se nehýbal, odešel jsem. Později jsem to pustil z hlavy,“ řekl Vavřiník.

Proti němu však mimo jiné hovořil i to, že na noze u stolu, kterou byl muž umlácen, se našly pachové stopy Vavřiníka.

„Obžalovaný však v odvolání zdůraznil, že k zemřelému chodívali i jiní lidé, jejichž stopy se na místě činu rovněž našly, a tedy tím nebyla jednoznačně prokázána jeho vina,“ informoval mluvčí.

Podle něj ale senát vrchního soudu nezjistil žádné nové skutečnosti či nepřesnosti, na základě nichž by případ vrátil zpět ke Krajskému soudu.

„Odvolací námitky nevnesly do případu žádné zásadní skutečnosti. Podle nás Krajský soud provedl veškeré potřebné dokazování a vše vyhodnotil správně. Z těchto důvodů jsme také původní rozsudek potvrdili,“ vysvětlil Angyalossy.

Michal Vavřiník ještě může podat dovolání k Nejvyššímu soudu do Brna.