„Na výzvu celníků měl řidič předložit osobní doklady a doklady od vozidla. Žádné však u sebe neměl a nebyl tak schopen prokázat svou totožnost," popsala mluvčí Celního úřadu pro Zlínský kraj Patricie Valentová.

Následným prověřením pak podle ní zlínští celníci zjistili, že se jedná o osobu s bohatou trestní minulostí.

„U řidiče byla také provedena kontrola na omamné a psychotropní látky, a to s pozitivním výsledkem na amfetamin. Řidič byl proto hlídkou převezen do nemocnice ve Vizovicích, kde byl podroben odběru krve. Poté skončil na služebně Policie ČR," doplnila Valentová.

V případě stíhání pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí řidiči trest odnětí svobody až na 3 roky.

O pět dní později v obci Loučka nedaleko Vizovic byl zlínskými celníky zastaven osobní automobil, v němž cestovalo pět mladých lidí.

„Kontrolou bylo zjištěno, že se v přihrádce u spolujezdce nachází plastová nádoba a v ní ukrytý igelitový sáček se zelenohnědou sušenou rostlinou zapáchající po marihuaně, jejíž přítomnost celníkům potvrdil speciální NIK test," uvedla mluvčí Celního úřadu pro Zlínský kraj.

Nikdo z osádky vozidla se k nálezu nehlásil. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která případ převzala a řeší jej v přestupkovém řízení.