Kriminalisté tento případ začali rozplétat již od dubna. A podařilo se jim přijít celé věci na kloub. Za vším totiž stál devětadvacetiletý Zlíňan.

„Ten totiž vytvořil smlouvu, na základě které měl o deset let staršímu muži půjčit 5,8 milionů korun. Tuto fiktivní Smlouvu o zřízení zástavního práva a Smlouvu o předkupním právu vložil na Katastrální úřad ve Zlíně. V případě, že by mu muž peníze nevrátil do 6. července tohoto roku, přišel by o svou nemovitost. Tu by totiž získal právě podvodník,“ vysvětlila mluvčí krajské policie Jana Bartíková.

Na obou listinách byly samozřejmě padělané podpisy jak samotného majitele domu, tak i ověřovací doložka notářské kanceláře. „Veškeré machinace se odehrály za zády poškozeného, který tak málem přišel o dům za patnáct milionů korun,“ podotkla mluvčí.

Policie muže v těchto dnech obvinila z pokusu o podvod. Závažným trestným činem chtěl vyřešit svou tristní finanční situaci. „Pohledávku chtěl pachatel případně postoupit svému bývalému zaměstnavateli, kterému dluží deset milionů korun. I tento dluh je předmětem zájmu kriminalistů krajského odboru hospodářské kriminality,“ sdělila dále Bartíková.

Muž za tento podvod může jít až na deset let za mříže.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.