Jednatřicetiletý muž z Olomouce se v srpnu vydal na výlet do Otrokovic. Při procházce dostal nápad podívat se do sklepů jednoho bytového domu. A měl štěstí.

Jeden ze sklepů nebyl uzamčený a navíc byl plný alkoholu a značkového spodního prádla. Neměl ale v čem lup odnést. Prohledal proto ostatní kóje a v jedné z nich uviděl dva uskladněné kufry. Vypáčil petlici a úlovek z vedlejšího sklepa uložil do těchto kufrů.

Noční nehoda u Bohuslavic u Zlína
Auto u Zlína letělo ze srázu, ve zdemolovaném voze se zranil řidič

„Když zloděj vynášel kufry ven, potkal jednoho z obyvatel domu. Muž, s nímž se míjel ve vchodu, byl ke vší zlodějově smůle, majitel těchto kufrů. Hned zavolal na tísňovou linku a vydal se za pachatelem,“ popisuje sled událostí mluvčí policie Monika Kozumplíková.

Zloděj si všiml pozornosti, kufry nechal na zemi i s lupem a utíkal na zastávku, kde nasedl do odjíždějícího trolejbusu.

„Mezitím už operační důstojník podle informací okradeného muže vyslal nejbližší hlídku policistů ke konkrétnímu trolejbusu. Policisté z Napajedel trolejbus zastavili a uvnitř našli podezřelého muže,“ pokračuje Kozumplíková.

Pachatel zpočátku zapíral, přesto ale skončil v policejní cele, protože u něj policisté našli pomůcky a nářadí používané k vloupáním. Následně se recidivista ke všemu, co mu kriminalisté z Otrokovic kladli za vinu, přiznal.