V úterý 7. listopadu, krátce po půl třetí, vyjížděli zlínští strážníci do velkoplošné samoobsluhy v centru Zlína, kde se jeden ze zákazníků pokusil zmocnit alkoholu bez placení.

„Jak strážníci záhy zjistili, muž má v oblibě lihovinu s plachetnicí na etiketě, a nejspíše si hodlal pořídit vlastní flotilu, protože si do batohu naskládal rovnou tři. Provozovateli obchodu se tak pokusil způsobit škodu za 540 korun,“ popsal mluvčí zlínské městské policie Pavel Janík.

„K důvodům svého protiprávního jednání pak muž uvedl, že je hloupý, což strážníci vzali na vědomí a pokus o krádež ocenili pokutou ve výši 2000 korun,“ dodal mluvčí.

Baví mě být na ulici a ožírat se, řekl zlínským strážníkům opilý bezdomovec, který vzhledem ke svému stavu, nebyl schopen ani vstát.
Baví mě být na ulici a ožírat se, řekl zlínským strážníkům opilý bezdomovec

O tři hodiny později pak přijali strážníci několik naléhavých oznámení, které upozorňovaly na muže v tmavém oděvu, který se pohyboval a následně ulehl na vozovku v neosvětleném úseku frekventované silnice III. třídy mezi Zlínem a místní části Mladcová.

„Motorizované hlídky na místo dorazily během pěti minut a zjistily, že se jedná o stejnou osobu, která má v oblibě alkohol v láhvích s plachetnicí. Dotyčný byl také nyní pod jeho vlivem a jen díky duchapřítomnosti projíždějících řidičů nepřišel k žádné újmě,“ informoval mluvčí.

Muž strážníkům následně sdělil, že neví, kde se nachází, a podle všeho se v rodném městě ztratil. „Poté, co se dokázal rozpomenout, kam měl původně namířeno, ho strážníci doprovodili do bezpečí mimo silnici a ukázali mu správný směr,“ uzavřel Pavel Janík.