„Incident se odehrál po uzavření podniku,“ uvedla mluvčí zlínských strážníků Šárka Škubalová. Dodala, že hluk rvačky se nesl ulicí SlunečnÁ deset minut po páté hodině ranní. Jeden z jejích obyvatel pak zavolal strážníky.

Ti začali zjišťovat, co se vlastně odehrálo. „Krvácející spolumajitel baru měl pro hlídku nachystánu verzi, kterak byl zničehonic přepaden svým zaměstnancem, který jej seřezal a zahodil mu mobilní telefon. Druhý účastník potyčky hlídce sdělil zase jiný průběh incidentu,“ řekla Škubalová.

K prvním problémům prý mělo dojít, když chtěl číšník podnik po zavírací době uzavřít, což se však nelíbilo podnapilému spolumajiteli, kterého nakonec z podniku vykázala až policejní hlídka. Když pak na něj narazil cestou domů, měl se od něj dočkat výhrůžek a úderu igelitovou taškou do obličeje.

„Další přítomní uvedli, že spatřili napadající se muže, a proto je od sebe odtrhli. Ke skutečnosti, kdo byl napadený a kdo útočník, se však vyjádřit nedokázali.

Jelikož po panu spolumajiteli na místě zůstala kaluž krve, a ten si stěžoval na bolest v oblasti hrudníku, přivolala hlídka záchrannou službu, která jej převezla k ošetření na úrazovou ambulanci zlínské nemocnice,“ doplnila mluvčí strážníků.

Případ prověří přestupková sekce městské policie. Konečná právní kvalifikace totiž podle mluvčí Škubalové závisí mimo jiné na způsobeném poranění a na době léčení.