Opilého řidiče zlínští strážníci zastavili v úterý 8. srpna několik minut po jedné hodině ráno na ulici Sokolská.

„Řidič modrého vozu s registrační značkou cizího státu se zde totiž rozhodl nešikovně otočit a poté hodlal zamířit zpět do centra města. Hlídce přitom nemohla ujít zjevná neobratnost řidiče a také skutečnost, že vozidlo je viditelně poškozeno z boční strany. Strážníci ho proto zastavili a zjistili, že za volantem sedí čtyřicetiletý cizí státní příslušník,“ popsal situaci mluvčí zlínských strážníků Pavel Janík.

V Březnici na Zlínsku ve čtvrtek bourala dvě osobní auta. Jedna řidička se zranila
Zraněnou řidičku museli z auta vytáhnout pomocí páteřní desky

Řidič sice nebyl chopen předložit všechny doklady potřebné k řízení vozidla, zato se pochlubil tím, že poškodil boční stranu kamarádova automobilu, a to hned při dvou nehodách na dvou různých místech.

„Orientační vyšetření, které logicky následovalo, prokázalo předchozí konzumaci alkoholických nápojů, kdy se analyzátor alkoholu v dechu zastavil na hodnotě 2,4 promile,“ prozradil Janík.

„S ohledem na výsledek orientačního vyšetření pojala hlídka MP Zlín podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Podnapilého řidiče proto omezila na osobní svobodě a následně jej předala k dalšímu šetření kolegům z republikové policie,“ uzavřel Pavel Janík.