„V pátek po osmé hodině večer v Otrokovicích pod vlivem alkoholu napadl pěstmi dva strážníky městské policie. V případě odsouzení může nad svým neuváženým činem přemýšlet za zdmi věznice až čtyři roky," popsala mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Pětatřicetiletý cizinec a třicetiletý muž ze Zlína se během víkendového dne koupali ve vodní nádrži v Otrokovicích a popíjeli přitom alkohol.

Před osmou hodinou večerní uslyšeli hrát hudbu z vedlejší budovy, kde zrovna probíhala diskotéka pro děti v rámci dětského tábora.

„Staršího muže napadlo, že se půjde podívat dovnitř a snažil se přelézt plot. Nedbal upozornění svého kamaráda ani pracovníků dětského tábora, aby to nedělal," uvedla zlínská policejní mluvčí.

Pracovníci tábora zavolali strážníky Městské policie Otrokovice. Ti po svém příjezdu oslovili mladšího z mužů, který byl evidentně méně opilý než jeho kamarád a stál mlčky opodál.

„Předpoklad potvrdily i dechové zkoušky: 2,28 a 3,16 promile alkoholu. O to nečekanější byl agresivní výpad staršího muže, který se beze slova rozběhl a bez varování vpadl mezi strážníky a udeřil je oba pěstí do tváře," uvedla Monika Kozumplíková.

Strážníci ho po chvíli překvapení na zemi spoutali a zavolali policisty.

Policisté uviděli po svém příjezdu polonahého muže, oblečeného pouze v plavkách, kterak spí spoutaný na zemi.

„Jeho kamarád, který se mezitím oblékl, stál opodál. Strážníci popsali celou situaci. Přivolaní záchranáři ošetřili oba napadené strážníky a policisté zadrželi opilého muže, s nímž v tu chvíli nebylo možné mluvit, a odvezli ho do policejní cely, kde mu následující den sdělili podezření pro dva trestné činy," dodala zlínská policejní mluvčí.