„Když strážníci procházeli kolem budovy bývalého soudu, kontaktoval je svědek, který uvedl, že ve spodní části došlo k pobodání muže. Hlídka se proto okamžitě vydala k prověření oznámení, přičemž nedaleko spatřili jiného muže, který měl u sebe dva batohy. Poté, co i on zmerčil strážníky, se dal na zběsilý útěk, během něhož se postupně zbavoval obou zavazadel,“ popsal mluvčí zlínských strážníků Pavel Janík s tím, že na ranní běh letním městem byli i v tomto případě lépe připraveni strážníci, kteří pronásledování úspěšně ukončili v blízkosti autobusového nádraží.

„Následně bylo zjištěno, že podezřelým je dvacetiletý cizinec, který měl pod pohrůžkou násilí oloupit devětatřicetiletého muže ze Zlína. Přitom došlo k bodnořezným poraněním poškozeného, jehož následně ošetřila přivolaná posádka zdravotnické záchranné služby,“ uvedl mluvčí.

Dalším poškozeným byl jednašedesátiletý muž ze Zlínska, který nocoval pod širým nebem s batohem pod hlavou.

„Ten mu měl během spánku vytrhnout také tentýž muž, kterého na útěku dopadli strážníci,“ sdělil mluvčí.

„Pro podezření ze spáchání trestného činu hlídka MP Zlín omezila podezřelého cizince na osobní svobodě a předala ho k dalšímu šetření kolegům z republikové policie,“ uzavřel Pavel Janík.