U kunovického podnikatele jde o souhrnný trest. Soud jej totiž již dříve poslal do vězení za takřka třicetimilionový podvod a za takřka patnáctimilionový úvěrový podvod při stavbě sportovního centra Na Bělince. Rozsudek ale není pravomocný. Muž si vzal lhůtu na rozmyšlenou pro možné odvolání k vrchnímu soudu.

Podle státní zástupkyně Pavlíny Nesvadbové měl Cochlar, jako někdejší manažer klubu, v roce 2005 zahrnout do účetnictví fiktivní faktury za služby a zboží, které si však klub nikdy neobjednal. „Rovněž nepředložil tržby za pronájem reklamní plochy na fotbalovém stadionu. Celkem si tak snížil daň o 5,246 milionů korun ke škodě České republiky,“ uvedla státní zástupkyně.

Cochlar přiznal, že peníze z reklamní plochy skutečně nepředložil. „Investoval jsem je do klubu,“ uvedl podnikatel.

To, že by měl dávat do účetnictví falešné faktury, ale popřel. „Mám na tom podíl. Měl jsem víc kontrolovat dění v klubu a hlídat, kam jdou peníze. Cítím se tedy částečně vinen, ale s fiktivními fakturami nemám nic společného,“ tvrdil v pondělí podnikatel.

Jeho úkolem ve společnosti prý bylo starat se o investiční akce a shánět peníze pro klub. O účetnictví se měla starat najatá firma.

Soud ale jeho tvrzení neuvěřil. „Byl osobou, která měla přímý vliv na zvýšení odpočtu daně. Navíc při celkové škodě, která činí zhruba sedmačtyřicet milionu korun, je trest přiměřený,“ vysvětlil předseda senátu Radomír Koudela.

Cochlar mimo to musí zaplatit sankci půl milionu korun a šest let rovněž nesmí působit ve statutárních orgánech občanských sdružení, obchodních společností a družstev.