Devětatřicetiletý opilý muž se v neděli 19. října ráno přířítil do zlínského baru. Tam seděl i třicetiletý host, který celou scénu sledoval. Opilce totiž vůbec nezajímalo, že nemá na zaplacení a s klidem si objednával alkohol, co hrdlo ráčí. V momentě, kdy po něm obsluha chtěla zaplatit účet tři sta padesát korun, začal být muž agresivní. Na místo proto museli vyjet i strážníci.

„Hlídka v neplatiči poznala velice známého výtečníka. Strážníkům jen drze oznámil, že nic nemá a nikdo z něj nic nedostane. Hlídka proto obeznámila obsluhu s tím, jakým způsobem může po něm dluh vymáhat a muže z baru vykázala,“ sdělila mluvčí strážníků Šárka Škubalová.

Daleko se však nedostal. Už za rohem na něj čekal právě o devět let mladší host, kterému se jeho chování vůbec nelíbilo, a tak za to výtečník dostal pěstí do obličeje. Celý incident ale strážníci uviděli, a tak muže nyní čeká monžá policejní vyšetřování nebo až třítisícová pokuta. „Napadený muž sice byl při vědomí, ale vůbec nekomunikoval. Nakonec skončil na příkaz lékaře v nemocnici,“ konstatovala mluvčí.