Řidič starým vozem úmyslně najel na ostrůvek uprostřed kruhového objezdu na ulici Kvítková a narazil do sloupu veřejného osvětlení. Osádka vozu, která se po chvíli na místo havárie vrátila, vhodila do auta zápalnou láhev. Nikomu se nic nestalo a způsobená škoda se pohybuje kolem dvaceti tisíc korun.

Policie případ zatím vyšetřuje jako podezření z trestných činů poškozování cizí věci a výtržnictví, kdy pachatelům hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Podobný incident se v centru města odehrál už v úterý odpoledne, kdy v podchodu pod Dlouhou ulicí zahodil jeden ze tří neznámých výtržníků hořící zápalnou láhev a ohrozil tím kolemjdoucí.

„Útoky jednoduše vyrobenou nebezpečnnou výbušninou budeme posuzovat velmi přísně,“ okomentovala události posledních dní mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Policie zároveň vyzývá svědky, kteří se údajně na místě sobotního incidentu pohybovali a pořizovali videozáznamy na mobilní telefony nebo videokameru, ať pomohou k objasnění případu a přihlásí se na stanici.