Ve čtvrtek 17. září dopoledne překvapil náhodného kolemjdoucího nález ležícího mužského těla poblíž čtvrti Letná. Jak se záhy přesvědčil, jednalo se o tvrdě spícího opilce, vedle nějž se povalovala láhev od vína. Následně vytočil tísňovou linku městské policie.

Strážníci zjistili, že se jedná o 24letého muže, který se prý vrátil nedávno ze zahraničí a momentálně bydlí se svým bratrem. Hlídka u něj provedla orientační vyšetření, které prokázalo 2,3 promile alkoholu v organizmu.

„Protože kromě střízlivosti dotyčnému nic nechybělo, převzal si jej do další péče rodinný příslušník,“ uvedl tiskový mluvčí Městské policie Zlín (MP Zlín) Pavel Janík.

Opilému muži přejelo přes nárt auto

Ve stejný den hodinu a půl po poledni se motal 40letý podnapilý muž u frekventované křižovatky v centru města. „Nejenže ohrožoval bezpečnost silničního provozu, ale dokonce se přímo v jízdním pruhu vymočil. Městskou policii na jeho chování upozornil svědek, který doplnil, že mu nejspíš jedno z vozidel přejelo přes chodidlo,“ popsal Pavel Janík.

Na místo dorazila hlídka, která zjistila, že dotyčnému koluje v organizmu 2,4 promile alkoholu. Muž potvrdil, že mu některé z aut přejelo přes nárt nohy, kde strážníci společně s ním objevili krvácející zhmožděninu.

Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba a hlídka dopravní policie, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Alkoholová vize

„A stále ještě ve čtvrtek, půlhodinu před půlnocí přijalo stálé operační centrum MP Zlín naléhavé oznámení od 33letého muže. Ten uvedl, že před chvílí odešla z bytu jeho matka oděná toliko do pyžama a papučí, vydala se k lesu a mohla by mít sebevražedné myšlenky. Operační důstojník dotyčného požádal, aby se vydal ihned za matkou. Na místo spěchala i hlídka z místního okrsku,“ informoval Janík.

O několik minut později strážníci narazili na zmateného oznamovatele, který to již na první pohled přepálil s alkoholem. Hlídka jej doprovodila do místa bydliště, kde také v pořádku nalezla jeho maminku.

Po požití alkoholu odkládá oděv

V pátek 18. září před polednem byla hlídka MP Zlín přivolána k ležícímu muži poblíž tzv. „Šmoulího města“ na sídlišti Jižní Svahy. „Strážníci v dotyčném poznali místního 65letého muže, který má v poslední době tendenci po požití alkoholu odkládat oděv, k čemuž částečně došlo i v tentokrát,“ řekl mluvčí strážníků.

Orientační vyšetření prokázalo 2,3 promile. Strážníci muže doprovodili až k jeho nedalekému bydlišti v domě s městskými byty. Zde ovšem zjistili, že uvnitř je hygienická situace natolik nevyhovující, že by mohla být riziková pro bydlícího i ostatní obyvatele. O těchto skutečnostech byl proto vyrozuměn vlastník budovy.

Muž družce vychrstl na záda kávu

A alkohol sehrál svoji roli také v případě narušení soužití mezi 42letou ženou a jejím 49letým přítelem, k němuž došlo v neděli 20. září dopoledne na jedné ze zlínských čerpacích stanic.

Hlídka MP Zlín zjistila, že pozvání na kávu se záhy zvrtlo. Místo vychutnání povzbudivého moku totiž muž uchopil kelímek a jeho obsah vychrstl družce na záda. „To ostatně ani sám nepopíral, jen polití kávou považoval za běžný doplněk jejich partnerské komunikace. Jestli tomu tak skutečně je, nebo bylo toto chování zapříčiněno hodnotou 1,3 promile alkoholu, bude muset rozlousknout správní orgán,“ uzavřel Pavel Janík.