„V neděli 30. ledna dopoledne upozornil náhodný svědek na alkoholem znaveného muže s láhví v ruce. Ten se potloukal v blízkosti zaparkovaných vozidel poblíž umělého lyžařského svahu. Na místo tak vzápětí zamířila nejbližší motorizovaná hlídka,“ uvedl zástupce ředitele MP Zlín Pavel Janík.

O několik chvil později strážníci nalezli 48letého muže ze Zlína, který si mezitím ustlal na kapotě osobního automobilu.

„S vypětím všech sil se dokázal podrobit orientačnímu vyšetření, které u něj prokázalo na 3,3 promile alkoholu v dechu. Vzhledem k jeho stavu hlídka na místo přivolala zdravotnickou záchrannou službu, která jej převezla do zlínské nemocnice,“ upřesnil Pavel Janík.

Zloději se na krádež na stavbě tržiště Pod Kaštany ve Zlíně, náležitě vybavili.
Tržiště Pod Kaštany se stalo terčem útoku. Zloděj se pak schoval za haldu zeminy

Opilec se usadil před supermarketem

V pondělí 31. ledna odpoledne pak strážníci z okrsku Jižní Svahy řešili 47letého nepřizpůsobivého muže, který se rozložil i se svými věcmi u supermarketu v blízkosti takzvaného I. segmentu.

„V tomto případě se analyzátor alkoholu v dechu zastavil na hodnotě přesahující 3,4 promile. Protože dotyčný nezvládal v důsledku opilosti ani nejjednodušší úkony, převezla jej hlídka MP Zlín k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice,“ informoval Janík.

Městská policie Zlín.
Osobám, které nemohly z bytu, pomohli zlínští strážníci. Zažili několik příběhů

Návštěva se k odchodu neměla

„Téhož dne ve večerních hodinách pak vyjížděla další hlídka MP Zlín na sídliště Jižní Svahy, kde se z vítané návštěvy stala nevítaná, a i přes opakované výzvy k odchodu se k němu tak nějak neměla,“ nastínil zástupce ředitele MP Zlín.

Strážníci zjistili, že jde o 45letého muže, kterému v organizmu kolovalo na 3,3 promile alkoholu.

„Nepřekvapí, že ani on nedokázal smysluplně komunikovat a pobyt ve vzpřímeném postoji byl očividně nad jeho síly. Po lékařském vyšetření také on putoval na kroměřížskou záchytku,“ uzavřel Janík s tím, že v roce 2021 převezly hlídky MP Zlín do protialkoholní záchytné stanice 99 osob intoxikovaných alkoholem nebo jinými návykovými látkami.