Žena odešla dopoledne z domu, a protože se dlouho nevracela, dostal o ní její partner strach a obrátil se na policii. Kolem půl osmé večer se tak rozeběhla velká pátrací akce.

„Do práce šli i policisté, kteří měli zrovna volno. Posílilo je družstvo dobrovolných hasičů z Valašských Klobouk a Brumova Bylnice,“ sdělila mluvčí krajské policie Jana Bartíková.

Operační důstojníci se nejprve snažili zaměřit mobil ženy, ale to se jim nepodařilo. A přestože s ní byli stále v kontaktu, komunikace se ženou nebyla zrovna lehká. „Nebyla schopná rozeznat, kde je. Navíc terén v okolí Valašských Klobouk neznala, protože se tam přestěhovala teprve nedávno. Z jejího hlasu bylo evidentní, že je velmi opilá a dezorientovaná,“ konstatovala mluvčí.

Policisté jí pak doporučili, aby vyšla na nějaké místo, ze kterého uvidí světla okolních obcí, mohla tím alespoň trochu udat směr pátrání. Ale ani tato rada nebyla nic platná. „Žena totiž seděla v lese a nebyla schopná jakéhokoliv pohybu. Neviděla dokonce ani světlice, které hlídky postupně vystřílely,“ popisovala dále Jana Bartíková.

Operační důstojníci se snažili odposlouchávat, jaké zvuky se ozývají v mobilním telefonu, aby alespoň přibližně zjistili, kde je. Nakonec žena uslyšela vlak. „A to byla informace, která nám moc pomohla. Bylo jasné, že se nachází poblíž železniční trati, což se i potvrdilo. Byla od ní asi půl kilometru,“ doplnila dále policejní mluvčí.

Bylo půl hodiny před půlnocí, když se policisté se ženou setkali. V dechu měla ještě úctyhodných 2,5 promile. A protože neměla žádné zranění, putovala rovnou do náruče svého partnera.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.