„Řidič osobního vozidla Ford Focus svou nekoordinovanou jízdou, při níž kličkoval po silnici a vjížděl do protisměru, ohrožoval další řidiče i chodce. Na výzvu policisty však nereagoval a pokračoval v divoké jízdě dál,“ uvedla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisté podle ní začali řidiče pronásledovat. Po několika stovkách metrů za použití výstražných světel i majáků řidiče zastavili.

„Ve svém předpokladu se nemýlili. Dechová zkouška u osmadvacetiletého muže z obce poblíž Uherského Brodu ukázala hodnotu 2,85 promile alkoholu,“ doplnila Monika Kozumplíková s tím, že se muž přiznal k tomu, že před jízdou vypil pět piv a dva panáky tvrdého alkoholu.

„Poté, alkoholem značně posilněn, usedl v Uherském Brodě do vozidla a chtěl odjet do Luhačovic. Tam už nedorazil. Jen díky velkému štěstí nezpůsobil po cestě trvající asi patnáct kilometrů dopravní nehodu,“ komentovala dál mluvčí police.

Policisté tak muži na místě odebrali řidičský průkaz.

Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Navíc mu ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta za to, že s vozidlem nezastavil na pokyn policisty ve stejnokroji.