Podle volajícího se v jejich domě vyskytl neznámý muž, který volá o pomoc a tvrdí, že ho pronásleduje celý trolejbus lidí. Na místo tak zamířila hlídka.

Dotyčný se nacházel v posledním patře domu. Když se s ním strážníci pokusili navázat verbální kontakt, dotyčný nečekaně uchopil požární žebřík a na hlídku zaútočil. Ta jej proto musela zpacifikovat za použití donucovacích prostředků. Muž se částečně zklidnil až s pouty na rukou.

Následně bylo zjištěno, že muže do domu vpustila jedna z obyvatelek, která si myslela, že k nim jde známý. Vzápětí se zmatený muž pokusil vniknout do jejich bytu, v čemž mu žena s manželem pohotově zabránili.

„Předpoklad svědkyně, že muž je zcela jistě opilý a možná i „sjetý“, potvrdilo orientační vyšetření. To prokázalo téměř 2 promile alkoholu v organizmu i předchozí aplikaci psychoaktivní látky. A protože výtečník stále nedokázal kontrolovat své chování, následoval po lékařském vyšetření jeho převoz do protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanice," uvedl k případu tiskový mluvčí zlínských strážníků Pavel Janík.

Protiprávní jednání dotyčného bude mít nyní dohru před správním orgánem.