„Když uživatel bytu druhého lednového dne ráno vstal, zjistil, že z bytu v horním poschodí k němu prosakuje neznámá tekutina. Pokusil se nejprve sousedy sám kontaktovat, ale když neuspěl, požádal o pomoc městskou policii,“ popsal zástupce ředitele zlínských strážníků Pavel Janík.

Jakmile hlídka dorazila na místo, čekala ji už kromě oznamovatele také předsedkyně domovní samosprávy, která uvedla, že se nakonec podařilo dozvonit na obyvatele horního bytu.

„Tam byl syn uživatelky společně se svými kamarády a podle oznamovatele měla v bytě probíhat už několikátý den party obtěžující sousedy,“ podotkl Pavel Janík.

Strážníci devatenáctiletého mladíka vyslechli, a ten přiznal, že využil dobu, kdy rodiče odjeli mimo domov, a pozval si dva kamarády.

„Aby je během zábavy nečekaně nepřekvapila žízeň, donesli si padesátilitrový sud piva. Veškerý obsah ale neskončil v útrobách mladých mužů, ale jeho část se rozlila po podlaze, odkud prosákla až k nešťastnému sousedovi,“ dodal zástupce ředitele.

Nepříjemnost podle něj nakonec dopadla smírně, protože se všichni zúčastnění za přítomnosti hlídky strážníků dohodli na úhradě způsobené škody.