Když ho spatřila hlídka policie, znejistěl a zbraň mu vypadla na zem. Tu stihl ze země sebrat a dokonce natáhnutím závěru zasunul náboj do nábojové komory.

Policie ho zneškodnila. Při dopadení mu museli strážníci zbraň vytrhnout. Šlo ale o plynovou pistoli.

„Plynovky jsou obvykle vyráběny jako repliky skutečných zbraní a na první pohled se od sebe většinou nedají rozlišit,“ vysvětlil mluvčí městské policie Pavel Janík.

Banální oznámení o muži, který se v sobotu 16. března 2019 před polednem uzamknul na toaletě v obchodním domě v centru Zlína, se během několika dalších okamžiků změnilo ve velké drama.

Krátce po čtvrt na dvanáct byla přivolána hlídka Městské policie Zlín. Poté, co strážníci na místo dorazili, zjistili od pracovníků ostrahy, že dotyčný se zde již nenachází.

V době, kdy však toaletu opustil, ohrožoval ostrahu krátkou střelnou zbraní, kterou jí mířil z bezprostřední blízkosti do obličeje.

Hlídka MP Zlín proto získala popis podezřelého a prostřednictvím radiosítě jej předávala dalším hlídkám MP Zlín. Ty ihned zahájili pátrání po ozbrojeném muži.

O několik minut později spatřila hlídka Útvaru kynologické služby MP Zlín na ulici J. A. Bati muže, který odpovídal získanému popisu. V okamžiku, kdy i on spatřil strážníky, značně znejistěl, přičemž mu z oděvu vypadla na chodník krátká střelná zbraň.

Tu ještě stačil zvednout a dokonce natáhnutím závěru zasunul náboj do nábojové komory. Přesně v tom okamžiku však k němu přiskočil jeden ze strážníků a zbraň mu z ruky vytrhnul.

Policie zjistila, že se jedná o 39letého muže z okresu Uherské Hradiště, který měl u sebe plynovou pistoli. Ty jsou obvykle vyráběny jako repliky skutečných zbraní. Na první pohled se tak od sebe většinou nedají rozlišit.

Z důvodu podezření ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování hlídka MP Zlín muže zatkla a předala ho k dalšímu šetření republikové policii.