„Kolem půl desáté šla vynést odpadky a oslovil ji společensky ustrojený mladý muž a žena. Povídali jí o tom, že přijeli ze Slovenska za těžce zraněným příbuzným, který leží v kroměřížské nemocnici,“ popsala začátek podvodu kroměřížská policejní mluvčí Blanka Králová.

Příbuzný podle vychytralých podvodníků nutně potřeboval operaci a na tu oni u sebe neměli české koruny, pouze eura a ta jim prý nikdo nechtěl směnit.

„Zároveň důchodkyni požádali, aby jim ukázala nemocnici. Ta s nimi nasedla do auta a na místo je navedla. Oni ji pak odvezli zpět k jejímu bytu a důvěřivá žena je pozvala dál,“ pokračovala Králová.

Tam podle ní Slováci pokračovali ve smyšleném příběhu, který mladá žena dokonce prokládala slzami. Citlivou ženu přesvědčili a dala jim třiapadesát tisíc korun na fingovanou operaci blízkého.

„Slíbili jí, že peníze za dvě hodiny vrátí, už se však neukázali. Případ tedy začali vyšetřovat policisté a od důchodkyně se dozvěděli popis společníků,“ doplnila mluvčí.

Asi třicetiletý muž má vysokou sportovní postavu a krátké tmavé vlasy, na sobě měl tmavý oblek, bílou košili a červenou kravatu. Žena pak byla o něco mladší a menšího vzrůstu. Delší tmavé vlasy skrývala pod kloboukem, oblečená byla ve tmavé sukni a krátkém tmavém kabátku. Společně odjeli tmavým autem.

„Opětovně upozorňujeme občany, hlavně seniory, aby nebyli důvěřivý vůči neznámým lidem. Podvodníci jsou schopni vymyslet si jakoukoli báchorku,“ upozornila na závěr Králová.