Prvním podvedeným je šestadvacetiletý muž ze Zlína, druhou podvedenou je devětapadesátiletá žena z Otrokovic.

„Před podobnými praktikami bychom chtěli varovat všechny, kteří si myslí, že je možné lehce přijít k velkým penězům a jsou ochotni kvůli vidině zisku dát všanc svoje osobní údaje i přístupová hesla ke svým bankovním účtům,“ uvedla v souvislosti s případem tisková mluvčí krajské policie Monika Kozumplíková.

POSKYTLA DOKLADY I PŘÍSTUPOVÁ HESLA

Žena v polovině září loňského roku na internetu narazila na článek, kde známý a bohatý muž vysvětloval, jak je možné investovat peníze, které se poté několikanásobně zúročí.

Zaregistrovala se a po pár dnech jí zatelefonoval muž, který mluvil anglicky a chtěl po ní vstupní investici 249 euro.

„Žena peníze poslala. Poté se jí ozval jiný anglicky mluvící muž, který po ní chtěl přístupová hesla k jejímu bankovnímu účtu. Požádal i o kopie jejích dokladů a bankovní karty. Na základě těchto dokladů jí údajně založil investiční účet, kde mohla sledovat tok investovaných peněz a jejich zhodnocení. Po zhlédnutí stavu jejího vlastního bankovního účtu poradil, kde si má sjednat půjčky a v jaké hodnotě,“ přiblížila policejní mluvčí.

Žena si tedy sjednala dvě bankovní půjčky u různých bank, každou ve výši 350 tisíc korun.

„Všechny půjčené peníze za pomoci svého rádce investovala na nově sjednaný investiční účet. Muž ještě z jejího původního účtu poslal na nový investiční dalších 1250 euro. Celkově ji připravil o 740 tisíc korun,“ pokračovala Monika Kozumplíková.

Dopravní nehoda mezi Kaňovicemi a Biskupicemi na Zlínsku, 9. ledna 2021
Při nehodě na Zlínsku se zranili tři lidé

Dál už příběh pokračuje tak, jak je u podobných podvodů běžné. Muž při posledním telefonátu v polovině listopadu sdělil, že je nemocný a nebude moci nějakou dobu komunikovat a už se neozval. Poté, co se svěřila dětem, oznámila žena podvod na obvodním oddělení policie ve Zlíně.

Velmi podobně vypadal příběh i u podvedeného mladého muže, který narazil na internetu zřejmě na stejný inzerát slibující zhodnocení finančních prostředků.

„Jediný rozdíl je v částce, kterou muž na svůj nově sjednaný investiční účet poslal a kterou se mu již nepodařilo získat zpět,“ uzavřela Kozumplíková.