V domku pořádal šestatřicetiletý cizinec večírek na rozloučenou, jelikož měl druhý den odcestovat. Na večírek přizvali jeho známí další muže, které pořádně nikdo neznal. Ti se nad ránem dostali s šestatřicetiletým cizincem do konfliktu.

Nehoda auta s Jiří Čunkem na D1
Hejtman Jiří Čunek v ohrožení! Na dálnici zažil ránu jako z děla

„Nejprve ho bili pěstmi do obličeje a poté úmyslně strčili z terasy. Poškozený přepadl přes zábradlí z téměř čtyřicetimetrové výšky. Do ležícího muže pak ještě několikrát kopli a z místa odjeli. Pomoc muži poskytly ženy, které byly v domku ubytované. Všichni přítomní na večírku byli cizinci ze stejné východní země,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Zlomeniny a pohmožděniny

Policisté se o napadení dozvěděli od záchranné služby, kterou přivolali spolubydlící zraněnému muži až v pondělí před polednem. Muž skončil v nemocnici na traumatologickém oddělení s několika zlomeninami, pohmožděninami a tržnými ranami. Vyšetřování převzali zlínští kriminalisté.

Jelikož k útočníkům měli od účastníků večírku málo informací, bylo pátrání problematické. Zadržet se je podařilo druhý den odpoledne na ubytovně poblíž Zlína. Kriminalisté oba muže – cizince ve věku 19 a 32 let obvinili ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví.

Požár ve zlínském paneláku v ulici 2. května
Ve Zlíně hořelo v jednom z paneláků, z bytu zachraňovali i psa