První nalezenou peněženku převzala hlídka ráno v centru města. Vedle drobné hotovosti a platební karty se uvnitř nacházely osobní doklady vlastníka, kterého tak strážníci mohli o nálezu prakticky ihned vyrozumět. Později nalezla jiná hlídka síťovou jízdenku MHD, která patřila 14leté slečně ze Zlína.

Hodinu po poledni přijalo stálé operační centrum oznámení, že u jednoho z bankomatů se má nacházet finanční hotovost nemalé hodnoty.

„Oznamovatel se na místě již nenacházel, ale hlídka, která sem dorazila o 5 minut později, peníze skutečně nalezla. Pokud se jejich majitel nepřihlásí a hodnověrně neprokáže, že jsou jeho, bude záležitost dořešena v pondělí s finančním ústavem provozujícím bankomat,“ uvedl Pavel Janík.

Ilustrační foto
Silvestr na úrazovce? Řešili se pokousané rty od psa či zlomeniny

Podle mluvčího následovalo klidné odpoledne, během něhož strážníci upozorňovali majitele automobilů, kteří si je nezabezpečili proti neoprávněnému vniknutí, a vyřešili poslední krádež loňského roku v jednom ze zdejších supermarketů.

"Uklidňování" na mostě

Několik minut před sedmou hodinou večerní hlídky MP Zlín spěchaly do místní čtvrti Čepkov, kde se za zábradlím mostu přes řeku nacházela sedící a s nikým nekomunikující žena. Strážníkům se po chvíli podařilo s dotyčnou navázat kontakt.

„Následně bylo zjištěno, že 33letou ženu trápila předchozí hádka s přítelem a na mostě se usadila proto, že se potřebovala uklidnit,“ popsal Janík s tím, že žena měla v krvi 1,7 promile alkoholu.

Poškozené domy po výbuchu pyrotechniky v Dolním Němčí
VIDEO: Takto to bouchlo v Dolním Němčí. Exploze pyrotechniky poškodila domy

Nekonečný seriál

Před osmou hodinu vyjížděli strážníci z okrsku Jižní Svahy do domácnosti 57leté ženy, která měla neshody se svým 45letým přítelem. Podle mluvčího se jedná o strážníkům dobře známou dvojici.

„Šlo o další příběh z nekonečného seriálu jejich rozchodů. Těch bylo jen v letošním roce na desítky a obvykle se u této dvojice neobejdou bez asistence strážníků,“ řekl s úsměvem Janík.

Nepříliš invence projevil kolem půl deváté amatérský pyrotechnik poté, co po vystřelení ohňostroje zahořela papírová odpalovací baterie. Dotyčný se odebral pryč a ponechal ji mezi domy a v blízkosti zaparkovaných automobilů. Potenciální nebezpečí odstranila až hlídka. Ta hořící zbytky uhasila.

Ilustrační foto.
Tragický vstup do nového roku. Konflikt v rodině na Holešovsku skončil smrtí

Zrcátkový případ

Krátce před třetí hodinou byla přivolána hlídka MP Zlín do čtvrti Letná, kde došlo k roztržce mezi dvěma muži. „Ti si po společné oslavě navzájem poškodili své automobily, kterým nyní chybí zpětná zrcátka. Šetření incidentu, při němž sehrál roli zkonzumovaný alkohol, si převzala hlídka republikové policie,“ uvedl Pavel Janík.

Během silvestrovské noci řešily hlídky také případy porušení vládních krizových opatření nebo narušení veřejného pořádku. K jejich vyřešení v drtivé většině postačovala domluva. „Vítání roku 2021 tak hodnotíme jako klidné a všem spoluobčanům přejeme, aby byl nový rok lepší než ten minulý a prožili jej v pevném zdraví,“ uzavřel mluvčí strážníků.