Hodinu a čtvrt po půlnoci v pátek 26. května přijali zlínští strážníci oznámení, že u prodejního automatu na Gahurově ulici se nachází dva muži, kteří jej ničí.

„Podle svědka, který dokázal poskytnout jejich popis, vrhali kameny proti skleněné výplni přístroje, kterou tak rozbili,“ popsal mluvčí zlínské městské policie Pavel Janík.

„O čtyři minuty později na místo dorazila první motorizovaná hlídka, která zjistila, že došlo vloupání do prodejního automatu s konopnými výrobky. Přitom se ke strážníkům přihlásil další svědek, který potvrdil informaci z prvotního oznámení,“ dodal Janík.

O další čtyři minuty později viděl operátor městského kamerového systému dvojici osob odpovídajících popisu, které procházely tržištěm Pod Kaštany.

Na železničním přejezdu v Želechovicích nad Dřevnicí se střetl vlak s osobním autem
Střet vlaku a automobilu v Želechovicích nad Dřevnicí skončil zraněním

„O minutu později se muži dali na útěk a zmizeli v sadu Svobody. Za další dvě minuty je ale dostihla další hlídka MP Zlín, která zjistila, že se během cesty parkem zbavili tašky, která u nich byla patrná na záznamu z kamer. Netrvalo ovšem dlouho a strážníci ji nalezli odhozenou ve křoví,“ sdělil mluvčí.

„Oba muži, u nichž orientační vyšetření prokázalo hodnoty od 1,6 do 1,9 promile alkoholu v dechu, tvrdili, že se u automatu sice nacházeli, ale ten byl poškozený již před jejich příchodem. Možná v důsledku alkoholového opojení přitom zapomněli na dlouhodobě platné přísloví, podle kterého má lež krátké nohy,“ uvedl Pavel Janík.

„Pravda nakonec vyšla i v tomto případě najevo nejen díky svědkům, zajištěnému důkazu v podobě odhozené tašky s kradenými věcmi, ale zejména díky kamerovému záznamu, který pořídil a archivoval sám poškozený přístroj,“ uzavřel mluvčí s tím, že strážníci následně vyrozuměli jak provozovatele automatu, tak i státní policisty, kteří si celou věc i s oběma výtečníky převzali k dalšímu šetření.