Podle státního zástupce Krajského státního zastupitelství v Brně Romana Kafky měl totiž padesátiletý podnikatel před dvěma lety převést na dvě společnosti patnáct milionů korun.

Tyto peníze přitom dostalo od Ministerstva financí občanské sdružení Fotbalový klub Kunovice, jehož byl Cochlar představitel, na dostavbu sportovní haly Na Bělince.

„Při převodu těchto prostředků věděl, že byly poskytnuty jako dotace ze státního rozpočtu účelově vázaná na financování akce. Měly být tedy použity pouze a výhradně na rekonstrukci a dostavbu této sportovní haly prováděnou určeným výhradním dodavatelem stavby a použil tak úmyslně finanční prostředky z poskytnuté státní dotace k jinému než určenému účelu, a to bez vědomí a souhlasu Ministerstva financí,“ vysvětlil státní zástupce.

Podnikatel Cochlar ale čelí ještě dalším obviněním. Kriminalisté ho rovněž podezírají z toho, že si vzal několik půjček, které nesplácel. V současné době se policii přihlásily téměř dvě desítky věřitelů, jimž exmanažer klubu dluží bezmála dvacet milionů korun.

Případem podvodu kolem patnáctimilionové státní dotace se bude senát zlínské pobočky Krajského soudu v Brně zabývat začátkem listopadu.