„Ve sklepě domu pak při falešné kontrole seniorovi oznámili, že jelikož jeho vodoměr ukazuje dvě stejná čísla – jedničky – stává se výhercem dvou tisíc korun,“ vylíčila lest podvodníků vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Falešný kontrolor pak muži podal pětitisícovou bankovku s tím, že mu má tři tisíce vrátit nazpět. Senior se i s podvodníky vydal zpět do prvního patra domu. „Zde jim, společně s manželkou, vrátili tři tisíce korun,“ pokračovala Brousilová.

Hned na to jeden z lapků prohlásil, že je ještě nutné znovu zkontrolovat vodoměr.

„Všichni se znovu vrátili do sklepa, až na jednoho z podvodníků, který využil příležitosti a z pokoje seniorům vzal čtyřicet tisíc v hotovosti,“ přiblížila policejní mluvčí. Poté oba „kontroloři“ odešli.

Okradení senioři později popsali podvodníky policistům. „Šlo o muže ve věku čtyřicet až pětačtyřicet let, vysokého sto sedmdesát centimetrů, tmavých řídkých vlasů česaných dozadu s kouty,“ vylíčila Brousilová. Mluvil bez přízvuku, na sobě měl tmavé kalhoty a tmavou bundu.

Žena, která byla s mužem v domě, byla vysoká 160 až 165 centimetrů a byla přibližně stejného věku. „Měla dlouhé černé vlasy a polodlouhý obličej. Oblečená byla v tmavé dlouhé sukni a tmavé bundě. Mohlo se jednat o Romku,“ doplnila Brousilová.

Policisté nyní vyzývají všechny, kteří se s povedenou dvojicí setkali, aby se přihlásili na lince 158.