Kriminalisté už obvinili devětačtyřicetiletého muže, který je momentálně ve věznici pro další trestnou činnost, protože koncem května společně se svým známým vnikl do bytu seniorky ve Zlíně pod záminkou výměny zámků, přičemž se oba muži představili jako policisté v civilu a připravili ji o půl milionu korun.

„Obviněný muž společně s o čtyři roky mladším známým přijeli koncem května do Zlína, kde nabízeli výměnu zámků v jednotlivých panelových domech. Dostali se také do bytu devětasedmdesátileté ženy, které nabízeli výměnu zámků u dveří i na jejích sedmi domácích trezorech, kde měla uloženo v devatenácti obálkách téměř tři čtvrtě milionu korun,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

„Protože se představili jako policisté, žena jim důvěřovala, přestože jí neukázali žádný služební průkaz, a dala jim k dispozici klíče od jednotlivých trezorů. Nabídky na výměnu zámků nevyužila. Když si po odchodu mužů zkontrolovala jednotlivé obálky, v nichž měla uloženy peníze, zjistila, že jedna obálka, v níž měla půl milionu korun, chybí,“ sdělila mluvčí.

Několik záznamů v rejstříku 

Trestní oznámení však podala až po dvou týdnech neteř okradené ženy.

„Kriminalisté měli zpočátku jen kusé informace, jisté nebylo ani to, zda žena měla skutečně doma tak velký obnos peněz. Z dalšího prověřování případu ovšem vyšlo najevo, že se seniorka opravdu stala obětí trestné činnosti,“ uvedla Kozumplíková s tím, že kriminalistům se podařilo také vypátrat totožnost obou mužů, kteří byli v té době již ve věznicích pro další trestnou činnost.

Nehoda v ulici Osvoboditelů ve Zlíně. 20.12.2022
Ve Zlíně se střetlo suzuki s bavorákem. Řidička s dcerou skončily v nemocnici

Oba recidivisté svou vinu popřeli, uvedli, že pouze vyměňovali zámky.

„Mladší z nich, který má v rejstříku trestů tři záznamy, si nyní odpykává jedenáctiletý trest odnětí svobody pro trestnou činnost na úseku drogové problematiky, podezření ze spáchání trestné činnosti u něj bylo proto pro neúčelnost odloženo. Starší z nich má v rejstříku trestů záznamů třináct, nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ uzavřela mluvčí.