Hlídka se jej přitom pouze upozornila, že psa podle vyhlášky musí mít na vodítku. Mladík nehnul ani brvou i v okamžiku, když jeho pes začal dorážet na menšího psa, kterého vedla jeho majitelka spořádaně na vodítku.

„Jenže namísto snahy o zjednání nápravy si strážníci vyslechli od dotyčného, že mu „fotr dluží na výživném 300 tisíc a hlídka jej tady proto nebude j***t za psa", přičemž své sdělení prokládal těmi nejvulgárnějšími výrazy," popsal zástupce ředitele městských strážníků Pavel Janík.

Po opakované výzvě, aby si vzal psa na vodítko, pak na jednoho ze strážníků prudce zaútočil a poranil jej v obličeji a na ruce.

Agresivního mladíka se podařilo zcela zpacifikovat s použitím donucovacích prostředků až za pomoci další hlídky Městské policie Zlín. „Následné orientační vyšetření prokázalo, že dotyčnému v organizmu koluje přes 1,8 promile alkoholu," uvedl Janík.

Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě strážníci muže omezili na osobní svobodě a poté jej předali k dalšímu šetření republikové policii. „Napadený strážník poté musel vyhledat lékařské ošetření ve zlínské nemocnici," doplnil. ⋌(poh)