Baškajev přiznal u soudu vinu i to, že v tom „jeli" všichni. Skupinu prý ale řídili tajemní Rusové.

„Všichni věděli, že jde o nelegální činnost, ze které budou mít zisk, jinak by do toho ani nešli," prozradil také na adresu spoluobžalovaných. S tím, že se jedná o trestnou činnost, je prý seznámil.

Údajný šéf gangu Baškajev také ve své výpovědi tvrdil, že nebyl hlavním organizátorem celé skupiny. Podle něj za touto trestnou činností je obrovská organizace s působností po celém světě.

Na jejím samotném vrcholu mají být tři hackeři. Jeden podle Baškajeva sídlí v Krasnodaru, druhý v Užgorodu a třetí v Kanadě.

„Myslím, že to jsou Rusové, mluvili tak," určil jejich národnost na dotaz soudu.

Právě těmto Rusům měl Baškajev z české skupiny odevzdávat 6070 procent ze zisku. Před soudem litoval, že se těmito tajemnými muži nechal ke krádežím přemluvit.

„Oslovili mě, jestli bych do toho nešel a já jsem souhlasil, teď toho lituju," kál se Ukrajinec.

U soudu zazněly poprvé výpovědi poškozených držitelů zneužitých platebních karet. Většinou ke zneužití karet došlo, když s nimi jejich majitelé platili v zahraničí, převážně v Thajsku.

„Chtěl bych se poškozeným omluvit, i když vím, že jim peníze banka vrátila z pojištění, jsem připravený nést za své činy odpovědnost," zmínil ještě Alexandr Alexandrovič Baškajev.

Související: Internetoví podvodníci měli čerpat lidem peníze z účtů. Obžalovali je