Podle dobře informovaného zdroje, který si ale nepřál uveřejnit své jméno, byl tento gang při svých nejméně dvaceti nájezdech oblečen do vest a kombinéz s označením a logem Policie ČR. Podle zdroje pracovali zloději skutečně odborně a profesionálně. Policie se v té době však odmítla k případu vyjádřit s tím, že probíhá vyšetřování a nechce, aby bylo jakkoli mařeno.

Nyní však mají policisté tři podezřelé ze série loupežných krádeží ve vazbě. „Ano, mohu potvrdit, že v pondělí 20. ledna ve večerních hodinách zásahová jednotka zadržela na Uherskohradišťsku tři muže, kteří jsou podezřelí ze sériových vloupání do nejrůznějších objektů v několika krajích celé České republiky," potvrdil ve středu mluvčí zlínské krajské policie Aleš Mergental.

Podle něj nic netušící trojice dostala při zásahu v mžiku pouta a byla eskortována na policejní oddělení. Poté, ještě tentýž den, provedli kriminalisté domovní prohlídky u všech zadržených. „Kriminalisté v objektech zajistili finanční hotovost, stravenky v hodnotě několika desítek tisíc korun, notebooky, sekačky na trávu, motocyklové přilby, sady nářadí nebo třeba sady dálničních známek," uvedl mluvčí zlínské krajské policie Aleš Mergental.

„Jedná se o muže ve věku 33 – 40 let, kteří pocházejí ze Zlínského kraje. Všichni tři se k činům odmítají doznat a vinu popírají. Byla na ně uvalena vazba. Celková škoda, kterou jim klademe za vinu, dosahuje 3,8 milionu korun, z této částky je dvě stě tisíc škoda poškozením cizí věci," doplnil Jindřich Kučera, náměstek pro službu kriminální policie a vyšetřování.

Kromě toho byly podle policie u zadržených mužů zajištěny plynové pistole a ostré náboje do pistole. „Při domovních prohlídkách našli kriminalisté také policejní kombinézy a vestu s označením policie. V jednom z rodinných domů našli kriminalisté také pytel se dvěma kilogramy sušené marihuany, která byla odeslána na expertizu," vyjmenoval dále Aleš Mergental.

Gang řádil ve čtyřech krajích

Jak připomněl Jindřich Kučera, pachatelé svou trestnou činnost prováděli v průběhu roku 2013 nejen na Zlínsku a Uherskohradišťsku, zaměřili se i na loupeže v Jihočeském, Jihomoravském a Moravskoslezském kra­ji.

Podle policie pachatelům kvůli způsobené škodě hrozí trest odnětí svobody v rozmezí 2 až 8 let. „V případě, že se nám podaří rozšířit obvinění o další skutky a způsobená škoda by byla vyšší, hrozil by jim i trest vyšší," dodal Jindřich Kučera.

„Vzhledem ke zjištěným skutečnostem je pravděpodobné, že dvacet objasněných případů vloupání není vše, čeho se trojice měla dopustit. Proto případ stále vyšetřujeme," uzavřel mluvčí krajské policie Aleš Mergental.