"Teplota ve stínu se blížila 30°C a v autě začínalo být brzy nesnesitelně,“ popsal infarktovou situaci zástupce ředitele zlínské městské policie Pavel Janík.

Podle něj rozrušená 57letá žena naštěstí nezazmatkovala, půjčila si telefon od kolemjdoucí a vytočila linku tísňového volání 156. Za několik málo okamžiků tak na místo vyrazila nejbližší hlídka Městské policie Zlín.

Ještě do příjezdu strážníků však místem projížděla dodávka s mladými členy Sboru dobrovolných hasičů Drnovice.

Nešťastná žena je proto požádala o pomoc a mladí hasiči nezaváhali. Rozbili zadní okénko a 21letá členka sboru se bez ochranného oděvu protáhla dovnitř a vozidlo otevřela.

„Vzápětí na místo dorazila také hlídka MP Zlín, která zjistila, že se událost obešla bez vážné újmy na zdraví. Škrábanec na zádech, který utržila mladá hasička od střepu v okně, jí ošetřil strážník a malá holčička se k radosti všech zúčastněných ocitla v bezpečné náruči vystrašené babičky,“ doplnil Pavel Janík s tím, že zvládnout stresující zážitek jí jistě pomůže i plyšový medvídek, kterého od hlídky dostala.

Městská policie Zlín zároveň v této souvislosti upozorňuje, že některé typy automobilů jsou vybaveny tzv. automatickým zamykáním, které po určité době samo uzamkne vůz.

„Určitě je dobré na tuto skutečnost nezapomínat, a pokud tuto funkci Váš automobil nabízí, neponechávejte při vystoupení klíč ve spínací skříňce, ale mějte jej vždy při sobě,“ upozornil Pavel Janík.