Jeho osmatřicetiletou matku Renatu F. poslal ve čtvrtek Okresní soud v Kroměříži do vazby. Již v úterý do jejího domu v Praze vtrhla zásahovka.

Žena, která z Kroměříže pochází, ale žije v Praze, čelí obvinění z trestného činu ohrožování výchovy dítěte. Podle státní zástupkyně se o dítě nestará a nemá jej ve své péči.

„Ve věci jsem vyhověl návrhu státního zastupitelství a rozhodl o vzetí obviněné do vazby. Panuje obava z opakování trestné činnosti a vazbu není nyní možné nahradit reálně jiným opatřením. Jiné vazební důvody jsem neshledal,“ vysvětlil rozhodnutí soudce OS Kroměříž Roman Kafka.

Podle všeho žena ví, kde se její syn nachází, odmítá však tuto skutečnost sdělit.

Odpověď nedostal ani Deník, který se zeptal matky obviněné a babičky Tomáška, Jarmily F. „Neptejte se,“ zněla její reakce.

Na druhou stranu Deníku naznačila, že výchova Tomáškova otce nebyla ideální a že chlapec po rozchodu rodičů k němu nechtěl chodívat. Zda za důvodem ukrývání chlapce byly špatné rodinné vztahy, babička Tomáška nepotvrdila.

„Momentálně se o něj stará druhá nejbližší osoba po mamince. Osoba, která jej miluje a udělala by pro něj vše na světě,“ naznačila babička. Kde však její vnouček je, Deníku neřekla.

„Na to vám odpovídat nebudu a ani to nevím. Vím jen, že o malého je dobře postaráno,“ shrnula Jarmila F. Rozhodnutí poslat dceru do vazby jí vyrazilo doslova dech.

„Je to strašné, co se děje,“ povzdechla si žena.

Čtyřletý chlapec je zatím v hledáčku policie nejen u nás, ale také ve světě. Policie po něm pátrá od konce června.

„Byli jsme na konci srpna oznámit na obvodním oddělení Prahy 9, že je v péči matky, a následně se rozběhl tento kolotoč, a přitom naše oznámení je zatím ,u ledu',“ postěžovala si babička Tomáška v reakci na uvalení vazby na její dceru.