O půl deváté ráno za pomoci výstražných znamení na vozidle zastavovali řidiče Peugeotu, který upoutal jejich pozornost tím, že vjel do ulice označené dopravní značkou „Zákaz vjezdu“.

Podle informací tiskové mluvčí Moniky Kozumplíkové řidič na výzvu k zastavení zareagoval, ale po zastavení vyběhl z vozidla a chtěl policistům uniknout. Policisté se za ním vydali nejprve vozidlem, ale když jim zmizel v areálu firmy, vůz zaparkovali a řidiče chtěli dostihnout.

„Když muž uviděl, že je mu hlídka v patách, vyčerpaný svým fyzickým výkonem se nakonec schoval pod zaparkované vozidlo v areálu firmy v Otrokovicích. Policisté ho z jeho skrýše vytáhli, zajistili a dovedli k vozidlu. Dechová zkouška u řidiče ukázala hodnotu 1,74 promile alkoholu. Lustracemi policisté zjistili, že tohoto dvaatřicetiletého cizince jejich kolegové z cizinecké policie vyhostili z území České republiky již před více než rokem, takže na našem území pobýval nelegálně. Vozidlo, v němž jel, nebylo jeho. Záhy vyšlo najevo, že si ho bez dovolení vypůjčil od svého kolegy, s nímž večer předtím popíjel alkohol,“ přiblížila událost Monika Kozumplíková.

Podnapilý řidič skončil podle ní v policejní cele.

„Kriminalisté mu včera odpoledne ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání hned tří trestných činů: ohrožení pod vlivem návykové látky, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a neoprávněné užívání cizí věci. V případě odsouzení hrozí tomuto cizinci trest odnětí svobody až na dva roky, zákaz řízení motorových vozidel a vyhoštění z České republiky,“ uzavřela zlínská policejní mluvčí.